باشگاه خبرنگاران/ رئيس سايت فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ خراسان رضوي گفت: براي افرادي که امکان برقراري تماس تلفني را ندارند، سامانه پيامکي ۱۱۰۵۱ فراهم است که مي‌توانند از آن طريق گزارشات خود را به ثبت برسانند.

محسن موسي‌پورT رئيس سايت فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ خراسان رضوي در خصوص اپراتور‌هاي مرکز ۱۱۰ خراسان رضوي بيان داشت: اين مرکز داراي ۸۰ اپراتور است که همگي از نيرو‌هاي تحصيل‌کرده و گزينش‌شده هستند. رضايت‌مندي نسبي شهروندان که در تماس با ۱۹۷، نظرات خود را در خصوص کيفيت پاسخگويي اپراتور‌ها ابراز مي‌کنند، نشان‌دهنده عمکرد خوب نيرو‌ها است.
او با اشاره به اينکه مرکز ۱۱۰ استان روزانه بيش از ۱۶ هزار تماس دريافت مي‌کند، افزود: البته چند روز قبل که خبر‌هايي مبني بر لغو محدوديت منع تردد شبانه اعلام شد، تعداد تماس‌هاي ۱۱۰ در روز به ۲۰ هزار تماس نيز رسيد که مردم براي رفع ابهامات در اين خصوص تماس مي‌گرفتند.
رئيس سايت فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ خراسان رضوي ضمن بيان اينکه «تنها مرکزي که در طول دوران کرونا هيچ تعطيلي نداشت، مرکز ۱۱۰ استان بود که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوي شهروندان است»، ادامه داد: مشاوره خانوادگي، تحصيلي، موضوعات اجتماعي، جرائم راهنمايي و رانندگي از جمله مسائلي هستند که اپراتور‌هاي ما در مرکز ۱۱۰ استان پوشش مي‌دهند و شهرونداني را که براي دريافت راهنمايي در اين حوزه‌ها تماس مي‌گيرند، به مرکز مشاوره پليس ۱۱۰ معرفي مي‌کنند.
موسي پور در خصوص پيگيري مسائل امنيت سايبري بيان کرد: شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ که تلفن مرکز فوريت‌هاي سايبري استان است که شهروندان مي‌توانند براي کسب مشاوره و پيگيري در خصوص کلاهبرداري‌هاي سايبري با اين شماره تماس بگيرند. کارشناسان پليس فتا به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوي افراد هستند.
او تصريح کرد: همچنين اگر فيشينگ(کلاهبرداري اينترنتي) يا هک کارت بانکي براي شخصي اتفاق بيفتند و به ۱۱۰ گزارش دهد، پس از دريافت شماره کارت و شماره ملي فرد، با اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي هماهنگ مي‌شود و حساب بلافاصله مسدود مي‌شود تا سرقت ادامه پيدا نکند.
رئيس سايت فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ خراسان رضوي تاکيد کرد: همچنين براي افرادي که کم‌توان و بيمار هستند يا امکان برقراري تماس تلفني ندارند، سامانه پيامکي ۱۱۰۵۱ فراهم است که مي‌توانند از آن طريق گزارشات خود را به ثبت برسانند.  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar