دي اسپورت/ سرمربي تيم فوتبال شمس آذر قزوين از پيشنهاد ميلياردي يک باشگاه دولتي حاضر در رقابت‌هاي ليگ يک به بازيکنان پرده برداشت.

نقل و انتقالات پيش فصل و تابستاني رقابت هاي ليگ يک از روز دوشنبه 18 مردادماه به صورت رسمي آغاز شده است و تيم‌هاي حاضر در اين رقابت‌ها بر اساس نظر سرمربي خود در حال مذاکره و عقد قرارداد با بازيکنان مدنظر کادرفني تيم‌هايشان هستند.
در اين ميان باشگاه هايي هستند که با دادن پيشنهادهاي ميلياردي به بازيکنان نظم بازار نقل و انتقالات را بهم ريخته و با وسوسه کردن بازيکنان آنها را براي عقد قرارداد با اين باشگاه مجاب مي کنند. باشگاه هايي که دولتي بوده و از پول بيت المال براي تيمداري و پشتيباني از تيم‌هاي خود هزينه مي کنند.
اکثر باشگاه‌هاي حاضر در ليگ يک تحت حمايت بخش خصوصي اداره مي شوند و توان رقابت با چنين باشگاه‌هاي دولتي که کليه هزينه اين باشگاه‌ها از بيت المال تامين مي شود را ندارند. هزينه کردهاي هنگفت و ميلياردي چنين باشگاه هاي دولتي سبب شده تا باشگاه‌هاي خصوصي در کورس رقابت نقل و انتقالاتي با اين باشگاه‌ها عقب بمانند و به دنبال اين عقب ماندگي صداي اعتراض آنها نيز نسبت به اين مسئله درآمده و به گوش مي رسد.
باشگاه شمس آذر قزوين جزو يکي از اين باشگاه‌هاي خصوصي حاضر در ليگ يک است که امسال با خريد امتياز بادران وارد رقابت‌ها شده و در فصل جديد ليگ يک با سرمربيگري پژواک کرمپور در مسابقات شرکت خواهد کرد. اين باشگاه قزويني نيز به مانند ساير باشگاه‌ها وارد بازار نقل و انتقال شده و در روزهاي اخير با چند بازيکن قرارداد همکاري امضا کرده است.
اما با اين وجود مسئله مهم و پيش روي اين باشگاه خصوصي در همين ابتداي کار تقابل با باشگاه هاي دولتي از حيث هزينه کردهاي جاري است. به گفته پژواک کرمپور سرمربي شمس آذر قزوين بودجه اين باشگاه در فصل جديد ليگ يک با توجه به سرمايه گذاري براي خريد امتياز، محدود اعلام شده که همين مسئله سبب شده تا اين باشگاه در جذب بازيکن با برخي تيم‌هاي دولتي که پيشنهادهاي ميلياردي به بازيکنان مي دهند نتوانند رقابت نزديکي داشته باشد.
کرمپور در  خصوص آخرين وضعيت نقل و انتقالاتي باشگاه شمس آذر قزوين و پيشنهادهاي ميلياردي برخي باشگاه‌هاي دولتي ليگ يک مي گويد: همان طور که مي دانيد تيم ما از ليگ دو به ليگ يک صعود نکرده است که ما بگوييم تيم ما اين پتانسيل را دارد که از تعداد زيادي از بازيکنان‌مان در رقابت هاي ليگ يک بهره ببريم. بازيکناني هم که کيفيت لازم و بالايي را داشتند بنا به دلايلي از تيم جدا شدند.
کرمپور ادامه داد: در حال حاضر زيرساخت باشگاه ما براي رقابت هاي ليگ يک مناسب نيست و کارمان سخت است‌ به همين دليل نياز به صبر و حوصله داريم که هم بتوانيم بازيکنان مناسب و خوبي را انتخاب کنيم و هم اين بازيکنان را به عنوان يک تيم ليگ يک دور هم جمع کرده و مطرح کنيم تا تيم خوبي را در رقابت هاي ليگ يک داشته باشيم و بتوانيم بازي‌هاي زيبايي را ارائه دهيم.
سرمربي شمس آذر قزوين افزود: ما با بسياري از بازيکنان صحبت کرديم و به دليل اينکه در آغاز کارمان در ليگ يک براي خريد امتياز سرمايه گذاري شده بود بودجه زيادي براي جذب بازيکن وجود نداشت و به همين دليل با آقايان پوراسماعيل. نجفيان صحبت کرده و مشکل را در ميان گذاشتيم که ما بودجه بيشتري را براي جذب بازيکن نياز داريم.
وي اضافه کرد: با توجه به اينکه تيم‌هايي چون مس کرمان تنها براي جذب يک بازيکن پيشنهاد يک ميليارد و خرده‌اي مي دهد و آن مبلغ را نيز پرداخت مي کند کار ما يک مقدار براي جذب بازيکنان خوب و تراز اول سخت مي شود، البته آيتم هاي ديگر هم وجود داشت که کار ما را سخت مي کرد؛ اما با اين حال خدارو شکر که آقايان پوراسماعيل و نجفيان اين لطف را به ما کرده و دست‌مان را يک مقدار باز گذاشتند تا ما بتوانيم بازيکنان بهتري را جذب کنيم. با يک سري از بازيکنان صحبت کرديم که البته يک تعداد جذب تيم هاي ديگر شده اند.
کرمپور ادامه داد: نزديک 50 الي 60 درصد تيم جمع شده است. ما قسمت دوم تمرينات‌مان را شروع خواهيم کرد که در اين تمرينات حالت تست گيري و انجام بازي‌هاي دوستانه خواهد بود که در اين حين بازيکناني که نمي توانند با تيم همراه باشند از جمع‌مان جدا خواهند شد. بازيکنان خوبي هم وجود دارد که منتظر انتقال به ليگ برتر هستند ما هم منتظر هستيم تا نقل و انتقال ليگ برتر تمام شود و ببينيم کدام يک از آنها نتوانستند جابه جا شوند تا بتوانيم از بين آنها تعدادي را جذب کنيم.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar