ايرنا/ مديرکل آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: ثبت نام بيش از ۹۳ درصد دانش‌آموزان استان براي سال تحصيلي جديد در مدارس و سامانه ملي سناد قطعي شد.

قاسمعلي خدابنده، مديرکل آموزش و پرورش خراسان رضوي روز شنبه بيان داشت: ثبت نام يک ميليون و ۲۵۰ هزار دانش آموز استان در سامانه ملي سناد(سامانه نام‌نويسي الکترونيکي دانش‌آموزان) براي سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۴۰۱ قطعي شده است.
وي با بيان اين که پيش‌بيني مي‌شود امسال با حدود ۳۰ هزار دانش آموز جديد بيش از يک ميليون و ۳۶۰ هزار دانش آموز در استان داشته باشيم ادامه داد: ادامه ثبت نام در مدارس و سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه به شکل عادي در حال انجام است.
مديرکل آموزش و پرورش خراسان رضوي در خصوص کم و کيف آغاز سال تحصيلي جديد گفت: سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۴۰۱ با محوريت آموزش‌ها در فضاي مجازي آغاز خواهد شد و تصميمات بعدي بر اساس شرايط پس از آن گرفته خواهد شد.
خدابنده افزود: بر اساس سياست‌هاي وزارت آموزش و پرورش، آغاز سال تحصيلي با آموزش مجازي است و در ادامه، بر اساس شرايط شيوع کرونا و بر مبناي تصميمات ستاد ملي مقابله با کرونا شيوه نامه آموزش به صورت حضوري يا استمرار آموزش مجازي و يا آموزش ترکيبي تهيه و اجرا خواهد شد.
وي با بيان اين که تامين سلامت دانش آموزان و معلمان اولويت اول و محور اصلي است ادامه داد: شروع سال تحصيلي جديد که از روز شنبه سوم مهرماه خواهد بود با حضور مجازي دانش آموزان آغاز مي‌شود تا زماني که رعايت پروتکل هاي بهداشتي در مدارس مناطق مختلف بر اساس رنگ بندي شيوع کرونا به حد عالي برسد.
مديرکل آموزش و پرورش خراسان رضوي در خصوص واکسيناسيون دانش آموزان نيز گفت: هنوز در اين زمينه تصميم گيري خاصي در سطح وزارتخانه انجام نشده است و هرگونه ابلاغ و اعلامي در اين رابطه را مجري خواهيم بود.
خدابنده افزود: تا کنون بيش از ۷۵ هزار معلم استان دُز نخست واکسن خود را دريافت کرده اند و از ديروز براي دريافت دُز دوم در حال مراجعه هستند.
استان خراسان رضوي با برخورداري از بيش از يک ميليون و ۳۶۰ هزار دانش آموز معادل حدود ۹ درصد جمعيت دانش آموزي کشور را در اختيار دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar