باشگاه خبرنگاران/ رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي شهرستان آستارا از جلوگيري حرکت يک تور غيرمجاز گردشگري در اين شهرستان خبر داد.

مجتبي آب‌روشن، رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي شهرستان آستارا اظهار کرد: با هماهنگي اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي شهرستان آستارا و عوامل نيروي انتظامي و هنگ مرزي اين شهرستان از حرکت يک تور غيرمجاز گردشگري که بدون اخذ مجوزات لازم و نقض پروتکل‌هاي بهداشتي اعلام شده از سوي ستاد ملي مقابله با کرونا قصد خروج از شهرستان به مقصد استان اردبيل را داشت جلوگيري بعمل آمد.
او با تأکيد بر پايش مستمر تور‌هاي گردشگري به منظور حفظ سلامت گردشگران و جامعه در شرايط فعلي شيوع ويروس کرونا و مقابله با حرکت‌هاي گروهي گردشگري فاقد مجوز افزود: مطابق دستورالعمل‌هاي اعلام شده و با هماهنگي و همکاري دستگاه‌هاي انتظامي شهرستان، با اجراي هرگونه تور گردشگري غيرمجاز برخورد خواهد شد.
رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي شهرستان آستارا گفت: از اينرو با همکاري دستگاه‌هاي انتظامي شهرستان، از خروج اين تور گردشگري در ايستگاه بازرسي قلعه شهرستان آستارا ممانعت بعمل آمد.
مجتبي آب‌روشن همچنين با دعوت از عوامل برگزاري تور‌هاي گردشگري براي شرکت در دوره‌هاي آموزش برگزاري تور اين اداره و اخذ گواهي‌نامه‌هاي معتبر تصريح کرد: حفظ سلامت و امنيت گردشگران و جوامع محلي و کمک به جلوگيري از انتشار و شيوع ويروس کرونا در شرايط فعلي از اهميت دوچنداني برخوردار بوده و اميدواريم با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، در شرايط پساکرونا شاهد رشد و تحول صنعت گردشگري در شهرستان مرزي آستارا باشيم.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today