شبستان/ رييس مرکز اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث استان گيلان با بيان اينکه روزانه نزديک به سه هزار تماس با اورژانس برقرار مي‌شود گفت: مرکز اورژانس گيلان مجهز به ۶۸ پايگاه شامل ۴۰ پايگاه جاده‌اي و ۲۸ پايگاه شهري است.

«پيمان اسدي» رييس مرکز اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث استان گيلان شامگاه جمعه 26 شهريور اظهار داشت: روزانه نزديک به سه هزار تماس با اورژانس برقرار مي‌شود و در حال حاضر مرکز اورژانس استان گيلان مجهز به 68 پايگاه شامل 40 پايگاه جاده‌اي و 28 پايگاه شهري است.
رييس مرکز اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث استان گيلان با تاکيد بر اينکه در شش ماهه امسال ماموريت‌هاي تصادفي 12 درصد، ماموريت‌هاي غير تصادفي 44 درصد و ماموريت‌هاي مختص کوويد 19 حدود  29 درصد افزايش داشت افزود: اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث استان گيلان در 6 ماه گذشته با افزايش 38 درصدي، بيش از 55 هزار ماموريت انجام داده است.
اسدي از افزوده شدن 6پايگاه جديد به مجموعه اورژانس گيلان از ابتداي امسال تاکنون خبر داد و عنوان کرد: با توجه به تمهيداتي که به عمل آمده قرار است تا پايان امسال و با جذب نيروهاي انساني تعداد پايگاه‌هاي مرکز اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث گيلان افزايش پيدا کند.
وي با اشاره به اينکه مهم‌ترين مانع براي افزايش پايگاه‌هاي اورژانس در شهر رشت کمبود فضاي فيزيکي است تصريح کرد: ما با استفاده از ظرفيت خوب خيران و البته ساير دستگاه‌ها و نهادهاي دولتي مي‌توانيم اين مشکل را برطرف سازيم و اميدواريم با رفع اين دست از مشکلات بر تعداد پايگاه هاي شهر رشت افزوده شود. 
رييس مرکز اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث استان گيلان در ادامه زمان استاندارد رسيدن بر بالين بيماران و مصدومان در شهر را 9 دقيقه و در جاده 15 دقيقه اعلام کرد و گفت: اوژانس گيلان به اين زمان استاندارد اعلام شده نزديک است و معتقديم با افزايش تعداد پايگاه‌ها زمان رسيدن بر بالين بيماران کاهش پيدا مي‌کند.
اسدي از برقراري روزانه چيزي حدود سه هزار تماس با اورژانس گيلان سخن گفت و با بيان اينکه 70 درصد ماموريت‌هاي اورژانس غيرتصادفي و نيمي از اين تعداد مربوط به بيماري کوويد 19 است يادآور شد: در سال‌هاي اخير و همزمان با راه‌اندازي سامانه اتوماسيون عملياتي و تجميع مراکز ارتباطات اورژانس در شهر رشت، امدادرساني بهتر انجام شده است. 
رييس مرکز اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث گيلان موقعيت جغرافيايي اين استان را ويژه دانست و خاطرنشان کرد: شيفت‌هاي کاري مراکز اورژانس شبانه‌روزي است از طرفي با توجه به کار سخت نيروهاي مرکز فوريت‌هاي پزشکي انتظار مي‌رود حقوق و دستمزد نيروها متناسب با شرايط سخت کاريشان افزايش پيدا کند.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today