ايسنا/ رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي شهرکرد گفت: باوجود اينکه ميزان شيب ابتلا و بستري ناشي از کرونا در استان به‌صورت نزولي است، اما در اواخر هفته گذشته موارد بستري افزايش يافت که جاي نگراني دارد.

مجيد شيراني، رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي شهرکرد در تشريح آخرين وضعيت شيوع بيماري کرونا در چهارمحال و بختياري اظهار کرد: هم‌اکنون ۴۵۷ بيمار مثبت قطعي و مشکوک به بيماري کرونا در مراکز درماني استان تحت مراقبت و درمان هستند که از اين تعداد ۳۸۹ نفر مثبت قطعي و مابقي در انتظار پاسخ نتايج آزمايشات براي رد يا تاييد بيماريشان هستند.
وي افزود: متاسفانه طي ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد فوتي ناشي از ابتلا به بيماري کرونا در استان گزارش شد و مجموع فوتي‌هاي ناشي از ابتلا به اين بيماري در چهارمحال و بختياري به ۱۵۱۰ نفر رسيد، در حال حاضر ۵۷ بيمار با شرايط بحراني و حال عمومي نسبتاً بد در بخش‌هاي مراقبت ويژه مراکز درماني استان تحت مراقبت و درمان هستند.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي شهرکرد با بيان اينکه چهارمحال و بختياري به‌واسطه تلاش کادر بهداشت و درمان کمترين ميزان فوتي ناشي از پيک پنجم کرونا در کشور را به خود اختصاص داد، عنوان کرد: بر اين اساس در طول پيک پنجم بيماري کرونا، بيشترين موارد بستري ناشي از اين ويروس در بيمارستان‌هاي کشور در استان چهارمحال و بختياري به ثبت رسيده است.
شيراني تاکيد کرد: اخيراً باوجود اينکه ميزان شيب ابتلا و بستري ناشي از کرونا در استان به صورت نزولي است، اما در اواخر هفته گذشته موارد بستري افزايش يافت که جاي نگراني دارد.
وي خاطرنشان کرد: ويروس کرونا هم‌چنان در جامعه در حال گردش بوده، بنابراين هرگونه تجمعات و دورهمي ممنوع است و توصيه مي‌شود اگر مردم از خانه‌نشيني خسته شده‌اند به صورت خانوادگي ساعت‌هاي خلوت شبانه‌روز را در طبيعت سپري کنند.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday