ايرنا/ استاندار کرمانشاه با اعلام اينکه آمار بستري‌هاي کرونايي در استان کرمانشاه سير نزولي پيدا کرده است، تاکيد کرد که تسريع در اين روند کاملا به ميزان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و مراجعه سريع‌تر افراد براي واکسيناسيون بستگي دارد.

«هوشنگ بازوند»، استاندار کرمانشاه روز شنبه در نشست ستاد ملي کرونا به رياست معاون اول رئيس جمهور و به صورت ارتباط تصويري با استانداران، بيان داشت: بر اساس آمارها، استان کرمانشاه به قله پيک پنجم رسيده و اکنون آمار بسترها سير نزولي به خود گرفته است. 
وي گفت: متاسفانه به لحاظ رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي استان کرمانشاه در رتبه ۲۷ کشور قرار دارد و با توجه به اين شرايط، اين سير نزولي، حالتي آهسته و لاکپشتي پيدا خواهد کرد.
نماينده عالي دولت در استان کرمانشاه تاکيد کرد: از مردم انتظار داريم با رعايت پروتکل‌ها اجازه ندهند کرمانشاه در رتبه آخر قرار بگيرد و شرايط بدي براي ما رقم بخورد.
وي در ادامه پيرامون روند واکسيناسيون در استان نيز اعلام کرد: اکنون حدود ۵۰ درصد جمعيت استان دُز اول و ۲۳ درصد نيز دُز دوم را تزريق کرده اند و حدود ۲۰۰ هزار دُز نيز ذخيره واکسن داريم.
بازوند گفت: واکسيناسيون اکنون به صورت ۲ شيفت در حال انجام است و در صورت نياز، ظرفيت برقراري شيفت سوم را هم داريم.
وي با تاکيد بر ضرورت مراجعه افراد براي تزريق واکسن، عنوان کرد: بسيار محتمل است که ستاد ملي کرونا به زودي مصوبه‌اي را در اين زمينه تصويب کند و دريافت برخي خدمات ضروري را منوط به ارائه کارت واکسن نمايد.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today