فارس/ استاندار سمنان گفت: بازگشايي مدارس منوط به واکسيناسيون بوده و احتمال برگزاري کلاس‌هاي درس دانشگاه‌ها به‌صورت حضوري در آبان ماه وجود دارد.

علي‌رضا آشناگر، استاندار سمنان اظهار کرد: کماکان سير نزولي بيماري کرونا در استان از نظر سرايت و مرگ‌ومير ادامه‌دار است و وضعيت خوبي داريم.
وي افزود: بر اساس اين روند نزولي و رو به کاهش، تعداد شهرستان‌هاي با وضعيت زرد کرونايي در استان افزايش يافته و در حال حاضر سه شهرستان سرخه، آرادان و ميامي در وضعيت زرد قرار دارند.
آشناگر ادامه داد: مابقي شهرستان‌هاي استان در وضعيت رنگ‌بندي نارنجي کرونايي قرار داشته و در حال حاضر شهرستان با وضعيت قرمز در استان نداريم.
استاندار سمنان با بيان اينکه استان سمنان همواره در شاخص ارزيابي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در کشور جزو سه استان برتر بوده، تصريح کرد: هم‌اکنون و بر اساس گزارش ستاد ملي مديريت مقابله با کرونا، ميزان رعايت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاري اجتماعي در استان متأسفانه کاهش پيدا کرده که خواهش داريم تا مردم عزيز همچون گذشته در رعايت پروتکل‌ها اهتمام جدي داشته باشند تا شاهد اوج‌گيري مجدد بيماري نباشيم.
وي با بيان اينکه وضعيت واکسيناسيون در استان بسيار خوب است، بيان کرد: مراکز واکسيناسيون در استان به‌سرعت در حال واکسينه کردن گروه‌هاي هدف هستند و در حال حاضر، متولدان سال ۱۳۶۸ و قبل از آن در استان مي‌توانند نسبت به دريافت واکسن اقدام کنند.
آشناگر خاطرنشان کرد: با سرعت واکسيناسيون فعلي و حل مشکلات موجود در اين مسير در خصوص واکسن، بايد بتوانيم در آينده نزديک ۱۰۰ درصد جمعيت هدف استان را واکسينه کنيم.
استاندار سمنان از تخصيص سهميه ۶۰ هزار نفري براي سفر اربعين و آن هم به‌صورت هوايي خبر داد و افزود: بر اساس تصميم ستاد ملي مديريت مقابله با کرونا، تنها افرادي که دو دز واکسن را تزريق کره‌اند، مي‌توانند نسبت به دريافت ويزا و انجام اين سفر اقدام کنند.
وي گفت: در خصوص بازگشايي مدارس نيز موارد مرتبط، منوط به واکسيناسيون بوده و البته با توجه به وضعيت مطلوب واکسيناسيون در حوزه دانشگاه‌ها، احتمال برگزاري کلاس‌هاي درس دانشگاه‌ها به‌صورت حضوري در آبان ماه وجود دارد.

آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today