ايرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کردستان با اشاره به اختصاص يک دستگاه پت‌ سي‌تي جهت تشخيص سريع انواع کانسرها به استان گفت: با نصب اين دستگاه کردستان به قطب درمان سرطان در غرب کشور تبديل خواهد شد.

دکتر صديق جديدالاسلامي، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کردستان اظهار کرد: دستگاه خريداري شده توسط دانشگاه، پيشرفته‌ترين دستگاه تصويربرداري در زمينه تشخيص و شناسايي به موقع بيماران مبتلا به انواع کانسرها است که در بيمارستان کوثر سنندج نصب مي شود.
وي افزود: اين دستگاه با هزينه‌اي بالغ بر ۸۰ ميليارد ريال و طبق محاسبات فعلي معادل ۵۷۰ ميليارد ريال قيمت روز، توسط دانشگاه خريداري و در روزهاي آتي در بيمارستان کوثر سنندج نصب خواهد شد. 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کردستان اضافه کرد: با نصب اين دستگاه، بخش پيوند مغز استخوان به اين بيمارستان اضافه مي‌شود و سنندج به قطب پزشکي سرطان غرب کشور تبديل خواهد شد.
جديدالاسلامي با بيان اينکه اين دستگاه مي‌تواند با ارائه تصويربرداري متابوليک تومورها در کنار آناتومي، تشخيص، پيگيري و درمان انواع کانسر را اعتلا بخشد، اضافه کرد: اين دستگاه با استفاده از روش‌هاي نوين و پيشرفته پزشکي هسته‌اي نقش بسزايي در تشخيص به موقع و پيشگيري از گسترش سرطان در بدن بيماران دارد و مي تواند با تشخيص به هنگام، جان انسان‌هاي بسياري را نجات دهد.
وي يادآور شد: تا پيش از اين بيماران کردستاني براي استفاده از اين دستگاه و تشخيص به‌موقع بايد راهي شهرهاي ديگر مي شدند، اما هم اکنون اين دستگاه جهت رفاه حال شهروندان خريداري و در بيمارستان کوثر سنندج به عنوان قطب درماني غرب کشور نصب خواهد شد.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online