ايسنا/ معاون اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: بر اساس اعلام ثبت‌احوال، امسال ۲۰ هزار و ۵۵۲ نفر هفت ساله در استان وجود دارد، اين در حالس است که امسال ۲۱ هزار ۳۸۲ دانش‌آموز براي کلاس اول ثبت‌نام کردند.

صياد سلامي، معاون آموزش ابتدايي اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان با اشاره به دانش‌آموزان پايه اول ابتدايي استان، اظهار کرد: بر اساس اعلامي ثبت‌احوال استان، امسال ۲۰ هزار و ۵۵۲ نفر به سن هفت سال رسيده و مي‌توانند براي پايه کلاس اول ابتدايي ثبت‌نام کنند.
وي افزود: بر خلاف آمار اعلامي، تاکنون ۲۱ هزار و ۳۲۸ دانش‌آموز در استان براي پايه اول در مقطع ابتدايي و ورود به مدرسه ثبت‌نام کردند که ۸۳۰ نفر بيشتر از آمار اعلامي از سوي اداره‌کل ثبت‌احوال استان است.
اين مسئول، يکي از دلايل تفاوت آماري در تعداد ثبت‌نامي‌ها را تمايل نداشتن خانواده‌ها براي تحصيل غيرحضوري دانش‌آموزان کلاس اولي دانست و عنوان کرد: بخشي از اين دانش‌آموزان در سال گذشته در مناطق و نواحي مختلف آموزشي بر اساس کد ملي شناسايي شده و تا اسفندماه به مدارس جذب شدند.
سلامي با اشاره به پيگيري ثبت‌نام ديگر دانش‌آموزان، تصريح کرد: بخشي از دانش‌آموزان به دليل مشکلاتي که داشتند، جذب مدارس استثنايي شدند و اين در حالي است که قريب به ۴۰ درصد دانش‌آموزاني که ثبت‌نام نکرده‌ بودند، از اين استان مهاجرت کرده بودند که احتمال بازگشت آنان به استان با توجه به شرايط کرونايي بالا است، البته تعداد انگشت‌شمار فوتي نيز بين کدملي‌هاي ثبت‌نام شده وجود داشت.
معاون آموزش‌وپرورش استان زنجان با بيان اينکه سال گذشته ۲۰ هزار و ۱۴۶ دانش‌آموز کلاس اولي داشتيم، يادآور شد: ثبت‌نام نشدن و به تبع آن حضور نيافتن دانش‌آموزان در کلاس اول به عنوان اولين سال تحصيلي مي‌تواند تاثير بسيار بدي در همه سال‌هاي تحصيلي وي داشته باشد، به همين دليل خانواده‌ها پيش از تصميم‌گيري در اين رابطه با مشاوران آموزشي مشورت کنند.
اين مسئول خاطرنشان کرد: علاوه‌ بر خود دانش‌آموز، اين تصميم والدين بر روي آموزش ديگر دانش‌آموزان و کار معلم نيز تاثير دارد، زيرا افزايش ناگهاني در تعداد ثبت‌نامي‌ها باعث تراکم بالاي کلاس‌هاي درس شده و معلم مجبور مي‌شود زمان کمتري را به هر دانش‌آموز اختصاص دهد.
متولدان نيمه دوم ۹۳ تا نيمه اول ۹۴ و نيز استثناء اول مهرماه ۹۴، مي‌توانند براي پايه اول ابتدايي ثبت‌نام کنند.


آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today