ايرنا/ مديرکل ميراث‌فرهنگي استان زنجان گفت: سال گذشته کف سازي ۲ راسته‌ بازار تاريخي شامل راسته‌ قيصريه و راسته حجت‌الاسلام در سال هاي ۹۸ و ۹۹ از سوي شهرداري زنجان انجام شد اما با توجه به مساحت زياد بازار، کف سازي به اتمام نرسيده و امسال باقيمانده آن انجام مي‌شود.

امير ارجمند، مديرکل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان زنجان اظهار کرد: اين مرمت‌ها بر اساس تفاهم‌نامه‌اي است که بين شهرداري و اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان زنجان منعقدشده و اين پروژه به‌صورت مشارکتي به‌منظور ساماندهي، اصلاح و کف‌سازي بازار زنجان انجام مي‌شود.
وي اضافه کرد: بر اين اساس طي سال گذشته ۵۰ درصد راسته‌ حجت‌الاسلام از سوي ميراث فرهنگي استان و ۵۰ درصد نيز توسط شهرداري انجام شد.
اين مسئول ادامه داد: کف سازي راسته قيصريه در سال ۹۷ انجام شد و امسال نيز با همکاري‌ها، سه راسته امامزاده، ميوه‌فروشان و عبدالعلي بيگ که نيازمند کف سازي اضطراري هستند، از سوي شهرداري انجام مي‌شود.
وي با بيان اينکه کف سازي تيمچه چهار دربي تا ورودي قيصريه بازار زنجان توسط شهرداري و تحت نظارت کارشناسان معاونت ميراث‌فرهنگي استان در حال انجام است، اظهار کرد: اين کار به‌صورت سنگ‌فرش انجام مي‌شود تا با هويت تاريخي بازار زنجان همخواني لازم را داشته باشد.
ارجمند خاطرنشان کرد: تلاش مي‌ شود تا نسبت به گذشته در راستاي احيا و توسعه بازار تاريخي زنجان گام‌هاي محکم‌تري برداشته ‌شود و بطور قطع اين هدف به همراهي شهرداري و شوراي شهر با ميراث‌فرهنگي تحقق‌يافته و معضلات و مشکلات بازار تاريخي زنجان با همکاري و تعامل همه‌جانبه برطرف خواهد شد.
وي خاطرنشان کرد: براي کف‌سازي ساير راسته‌ها بررسي‌ها انجام و برآوردهاي لازم در اين زمينه صورت گرفته که تحقق اين مهم چشم انداز بهتري را در اين حوزه به وجود مي آورد.
  
  

آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today