باشگاه خبرنگاران/ رييس هيات کوهنوري و صعودهاي ورزشي استان قزوين گفت: چهار سنگنورد قزويني از مسابقات سنگ‌نوردي قهرماني جهان در ماده سرعت به ميزباني مسکو با دست خالي برگشتند.

غلامحسن نکونام رييس هيات کوهنوري و صعودهاي ورزشي استان قزوين اظهار کرد: رضا، مهدي و ميلاد عليپور به همراه اميررضا کرم زاده چهار ملي پوش قزويني در ترکيب پنج نفره تيم ملي سنگنوردي ايران به رقابت هاي قهرماني جهان در روسيه اعزام شده بود.
وي اضافه کرد: رضا عليپور که عنوان سريعترين مرد عمودي جهان را دارد يکي از اميدهاي کسب مدال طلا در اين رقابت ها بود که به مرحله نهايي اين مسابقات صعود کرد اما در نهايت از کسب نشان بازماند.
نکونام گفت: ميلاد عليپور ديگر سنگورد قزوين به مقام بيستم، اميررضا کرم‌زاده، بيست‌ودوم و مهدي عليپور به مقام بيست‌وهشتم دست يافتند.
اين مسوول ورزشي گفت: سنگنوردان قزويني در اين مسابقات اگرچه مدال کسب نکردند ولي توانمندي خود را به رغم دور بودن از فضاي مسابقات به دليل شيوع کرونا به خوبي به نمايش گذاشتند.
وي افزود: اين مسابقات، اولين دوره رقابت هاي سنگنوردي جهان بعد از شيوع کرونا بود و کشورهاي ديگر از آمادگي لازم براي حضور در اين رقابت ها برخوردار بودند.
نکونام گفت: رضا عليپور در سال ۲۰۱۹ نيز بر روي سکو نرفت که دليل آن تغيير در استاندارد گيره هاي مسابقات بود و همين موضوع مانع دستيابي عليپور به نشان شد.
وي گفت: البته کشورهاي ديگر هم در اين رشته فعاليت ها و تمرين هاي مطلوبي داشته اند چون رشته سنگنوردي در ماده سرعت به عنوان يکي از رشته هاي المپيک ۲۰۲۴ مصوب شده است.
اين مسوول افزود: متاسفانه ما هنوز استانداردهاي لازم را در تجهيزات ورزشي اين رشته نداريم و ديواره سنگنوردي استان فرسوده شده است و بايد تمهيدات لازم در اين زمينه انديشيده شود.
وي گفت: خوشبختانه در اين مسابقات، يک چهره جديد به نام اميررضا کرم زاده را به جامعه سنگنوردي سرعت معرفي کرديم که به گفته رضا عليپور تنها فردي است که مي تواند جاي اين قهرمان را پر کند.
رييس هيات کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان قزوين گفت: البته نبايد غافل شد که امروزه دنياي سنگنوردي پيشرفت بسيار زيادي کرده است و رقباي ايران نيز قوي تر شده اند و بايد آمادگي خود را براي حضور در رقابت هاي قهرماني جهان و رسيدن به روي سکوها افزايش دهيم.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today