باشگاه خبرنگاران/ رئيس کل دادگستري قم از کاهش ۷۰ درصدي تصادفات در راه‌هاي مواصلاتي استان با محوريت جاده جعفريه خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمين مظفري، رئيس کل دادگستري قم در جلسه شوراي پيشگيري از وقوع جرم استان با موضوع کاهش تصادفات اظهار کرد: با شناسايي نقاط حادثه خيز راه‌هاي مواصلاتي و درون شهري استان، عزم دستگاه قضايي بر پيگيري اصلاح اين نقاط و کاهش ميزان حوادث و تلفات جاده‌اي است.
او در ادامه با استناد به گزارش‌هاي واصله به شورا، از کاهش ۷۰ درصدي تصادفات در راه‌هاي مواصلاتي قم با محوريت جاده  جعفريه خبر داد.
مظفري  تصريح کرد: کاهش تصادفات راه‌هاي مواصلاتي و درون شهري استان، خدمتي بي بديل به زائران و مجاوران حرم کريمه اهل بيت(ع) است و بر اين اساس اعضاي شورا مکلف شده اند از ابتداي سال نسبت به عملياتي شدن مصوبات شورا با هدف کاهش تصادفات، عزم جدي داشته باشند و اقدامات لازم را در دستور کار دستگاه متبوع خود قرار دهند.
رئيس شوراي پيشگيري از وقوع جرم استان گفت: اصلاح نقاط حادثه خيز، به روز شدن تابلو‌ها و نصب علايم هشدار دهنده و دوربين‌هاي نظارتي پلاک خوان و تردد شمار از يک طرف و ارسال پيامک براي رانندگان خاطي از سويي ديگر؛ از جمله اقدامات پيشگيرانه‌اي است که در کاهش تصادفات نقش عمده‌اي را ايفا مي‌کنند.
او افزود: بر اساس مصوبه شورا مي‌بايست تا پايان سال، نواقص و کمبود‌هاي موجود رفع و نتايج به اطلاع شهروندان برسد.
مظفري تأکيد کرد: در شوراي پيشگيري از وقوع جرم مقرر شد: دوربين‌هاي نصب شده از سوي شهرداري و حمل و نقل جاده‌اي به سامانه پايش ناجا متصل شوند تا شهروندان با حفظ تدابير انتظامي، به راحتي و با تلفن همراه خود بتوانند از وضعيت ترافيکي راه‌هاي درون شهريي و مواصلاتي مطلع شوند.
او گفت: با توجه به شرايط و جايگاه ويژه استان قم و تردد بيش از بيست ميليون زائر و مسافر، افق ديد مسئولان شهري و استاني در طراحي راه‌هاي درون شهري و مواصلاتي قم، لزوما مي‌بايست بلند مدت و با در نظر گرفتن جميع جهات باشد.

آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday