تسنيم/ بررسي‌هاي خبرگزاري تسنيم نشان مي‌دهد آتش سوزي جنگل‌ها و مراتع چند روز اخير کوه نير استان کهگيلويه و بويراحمد عمدي بوده است.

عصر روز سه شنبه 23 شهريورماه شعله آتش در چند نقطه کوه نير بلند شد و بي‌رحمانه مراتع و درختان را خاکستر مي‌کرد بعد از چند روز مهار شد ولي ساعت‌ها بعد آتش در محدوده شهرستان چرام آغاز شد که عمدي بودن اين آتش سوزي را به يقين تبديل کرد.
به دنبال حضور استاندار در مانوري تبليغاتي به عنوان ناجي کوه نير، بسياري از رسانه‌ها و پيج‌هاي مجازي آن را حرکتي قهرمانانه نشان دادند و به تعريف از استاندار پرداختند، اما قصه آتش سوزي کوه نيز مانند آتش سوزي‌هاي وسيع در مناطق مختلف پر از مسائل ناراحت کننده و حقايق تلخ است.
در اين مورد، علاوه برآنکه حجم بالاي ميزان آتش سوزي‌ها به صورت هدفمند و براي سرپوش گذاشتن بر ضعف امکانات به صورت محسوسي کمتر گزارش داده مي‌شود، از دلايل و عوامل واقعي بروز آتش سوزي نيز چشم پوشي مي‌شود.
در مورد آتش سوزي کوه نير، به گواه شاهدين عيني و توجه به خط آتشي که به صورت طولي در چندين نقطه مختلف به صورت همزمان رخ داده بود، مي‌توان به عمدي بودن اين آتش سوزي پي برد.
پيگيري‌ها و گفت‌وگو با افراد محلي حکايت از آن دارد که در آغازين لحظات روز رخداد اين آتش سوزي در کوه نير، در چندين نقطه به صورت همزمان و با فاصله‌ي زياد آتش شروع به شعله‌ور شدن شد و همين مسئله به عمدي بودن اين آتش سوزي دامن مي‌زند. 
لغو ابلاغ چندين نفر از ديدبان‌هاي منابع طبيعي در ماه‌هاي اخير نيز شائبه‌ ديگريست که عمدي بودن اين آتش سوزي و احتمال دخالت اين افراد در بروز اين آتش سوزي وسيع را بالا مي‌برد که البته اين موضوع اهميت ورود نهادهاي ذيربط و بررسي اين موضوع را دوچندان مي‌کند.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today