فارس/ داور بين‌المللي استان قم همراه با تيم ملي کشورمان به مسابقات 2021 تراي‌اتلون قهرماني آسيا اعزام شد.

تراي‌اتلون که با عنوان ورزش سه‌گانه در کشورمان شناخته مي‌شد و از حدود يک سال قبل اين رشته را با عنوان بين‌المللي آن نام مي‌برند، يکي از رشته‌هاي المپيکي به شمار مي‌رود که ترکيبي از ورزش‌هاي دووميداني، شنا و دوچرخه‌سواري است.
تراي‌اتلون يکي از ۴۸ هيات ورزشي فعال در استان قم است که در سال‌هاي فعاليت خود به ويژه در يک دهه اخير موفقيت‌هاي خوبي در سطح کشور به دست آورده و ميزباني‌هاي متعددي از مسابقات ليگ و رقابت‌هاي قهرماني کشور را انجام داده، به طوري که هيات قم يکي از هيات‌هاي امين فدراسيون تراي‌اتلون به شمار مي‌رود.
اين رشته ورزشي در راس مديريت خود از حضور يکي از چهره‌هاي شناخته شده تراي‌اتلون ايران يعني محمدکاظم حججي بهره مي‌برد، کسي که يکي از داوران بين‌الملي تراي‌اتلون کشورمان است و در اين سال‌ها به واسطه علاقمندي، تجربه و تخصص مسووليت رياست کميته داوران فدراسيون را نيز عهده‌دار بوده است.
حججي که حضور در رويدادهاي مهمي همچون بازي‌هاي آسيايي ۲۰۱۸ جاکارتاي اندونزي را تجربه کرده و در مسابقات جهاني و آسيايي مختلف قضاوت داشته، اکنون نيز همراه با تيم ملي تراي‌اتلون ايران راهي رقابت‌هاي ۲۰۲۱ قهرماني قاره کهن شده تا رقابت ورزشکاران شرکت کننده در اين مسابقات را قضاوت کند.
رقابت‌هاي اسپرينت ۲۰۲۱ قهرماني آسيا در کشور قرقيزستان برگزار مي‌شود و تيم ملي ايران نيز راهي اين کشور شده و از امروز با حريفان خود در شهر چالپون‌آتا اين کشور براي کسب رتبه‌هاي برتر به رقابت مي‌پردازد، تيمي که چهار ورزشکار و يک مربي ترکيب آن را تشکيل مي‌دهند.
نفرات تيم ملي در اين رقابت‌ها علي رضواني، سيدپارسا محجوب، محمدحسين طيبي و مهدي سليمي‌پورناغاني هستند، ضمن اينکه سيدمقصود شبيري به عنوان مربي اين تيم را همراهي مي‌کند و مهدي گودرزي رئيس فدراسيون تراي‌اتلون نيز که به منظور شرکت در اجلاس تراي‌اتلون آسياي ميانه به قرقيزستان رفته سرپرستي تيم ملي را انجام مي‌هد.
محمدکاظم حججي رئيس کميته داوران فدراسيون تراي‌اتلون و رئيس هيات تراي‌اتلون استان قم نيز همراه با سجاد باقريان به عنوان مسئولان فني و داوران بين‌المللي کشورمان به منظور قضاوت در اين رويداد مهم آسيايي همراه با تيم ملي تراي‌اتلون ايران عازم قرقيزستان شده‌اند.

آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday