فارس/ رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه گفت: ۲۴ هزار و ۷۰۲ نفر از جمعيت اين شهرستان با دريافت دُز اول و دوم واکسن، عليه ويروس کرونا ايمن شدند.

محمد طاهر طيب زادگان، رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه اظهار کرد: از ابتداي طرح واکسيناسيون تاکنون ۵۳ هزار و ۵۴۹ نفر دُز اول را دريافت کرده‌اند و ۲۴ هزار و ۷۰۲ نفر از اين تعداد با تزريق دُز دوم در برابر ويروس کرونا واکسينه شدند.
وي روند اجرا و استقبال مردم از واکسيناسيون را خوب ارزيابي کرد و گفت: تاکنون در مجموع ۷۸ هزار و ۳۵۱ دُز واکسن کرونا در سطح شهرستان تزريق شده است.
طيب زادگان تصريح کرد: هم اکنون کار واکسيناسيون افراد بالاي ۱۸ سال در حال انجام است که مي طلبد همه مردم در اين راستا همکاري کنند.
وي تنها را مقابله با اين بيماري را اجراي واکسيناسيون دانست و افزود: روزانه سه هزار نفر در شهرستان واکسينه مي شوند.
رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه تصريح کرد: واکسيناسيون در ۱۰۸ نقطه شهرستان شامل تمامي مراکز بهداشتي و درماني، پايگاه‌هاي سلامت، خانه هاي بهداشت و مرکز تجميعي ۱۷ شهريور دهدشت و استقرار پايگاه سيار نيز در سطح شهر دهدشت انجام مي شود.
وي تاکيد کرد: بر اساس مصوبه ستاد اجرايي واکسيناسيون شهرستان ارائه خدمات در ادارات و بانکها از اول مهرماه به متقاضيان منوط به در دست داشتن کارت واکسيناسيون است.
طيب زادگان بدون اشاره به آمار مرگ‌ومير کمترين ميزان فوتي هاي ناشي از کرونا در استان را مربوط به شهرستان کهگيلويه دانست.
رئيس شبکه بهداشت و درمان کهگيلويه ظرفيت تنها بيمارستان سه شهرستان کهگيلويه، لنده و چرام را ۲۳۰ تخت فعال ذکر کرد و گفت: در موج چهارم ۱۹۵ تخت براي بستري بيماران کرونايي تخصيص داده شد که اين تعداد در موج پنجم به  ۲۷۰ تخت افزايش يافت.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today