مهر/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمان گفت: با ظرفيت سازي هاي انجام شده ديگر هيچ منعي براي دريافت واکسن کرونا در استان کرمان وجود ندارد.

حميدرضا رشيدي‌نژاد، رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمان اظهار کرد: استان کرمان در حال از سر گذراندن پيک پنجم کشوري و پيک چهارم استاني است و شاهد روند نزولي در بيماران بستري، سرپايي، فوتي‌ها و تست‌هاي مثبت هستيم.
وي اظهار کرد: اکنون حداکثر ۱۰۰۰ بيمار کرونايي در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند که از اين تعداد ۵۵ درصد داراي تست قطعي مثبت هستند و مابقي با علائم و تشخيص دکتر تحت درمان هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمان در رابطه با واکسيناسيون تشريح کرد: از امروز سامانه واکسيناسيون در استان کرمان براي افراد از ۲۲ سال به بالا باز است و اين افراد مي‌توانند براي ثبت نام اقدام کنند.
رشيدي نژاد افزود: با اين وجود به همه مراکز واکسيناسيون اعلام کرده ايم که اولويت با افراد ثبت نام شده است، ولي اگر کسي بدون ثبت نام مراجعه کرد و مرکز خلوت بود آن را بپذيرند و واکسنش را تزريق کنند.
وي تصريح کرد: اکنون ظرفيت استان کرمان براي واکسيناسيون بسيار بالاست و بيشتر از تعداد ثبت نام شده‌ها واکسن موجود است و هيچ منعي براي تزريق واکسن نداريم.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمان با بيان اينکه واکسن باعث کاهش آمار مرگ مير ناشي از کرونا مي‌شود، گفت: اکنون که اين ظرفيت سازي براي افزايش واکسيناسيون انجام شده است، لازمه واکسيناسيون عمومي تشويق افراد توسط رسانه‌ها براي مراجعه به مراکز واکسيناسيون و دريافت واکسن کرونا است.
رشيدي نژاد در خصوص کاهش رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها در زير مجموعه‌هاي خودشان بايد رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را مخصوصاً ماسک زدن ولو اينکه واکسن هم زده باشند، جدي بگيرند.
وي افزود: اين شايسته نيست کهکرمان جز سه استاني(کرمانشاه، بوشهر و کرمان) باشد که رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در آن بين ۳۹ تا ۴۹ درصد است و مردم بايد قبل از اينکه با توبيخ يا تذکر روبرو شوند در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي همکاري کنند تا شاهد ادامه روند نزولي اين بيماري باشيم.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar