ايرنا/ رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور با اشاره به تکميل سازه‌هاي تصفيه‌خانه گنبدکاووس گفت: با تکميل ساير بخش‌ها و ساخت تاسيسات مورد نياز، اين پروژه تا هفته دولت سال آينده آماده بهره‌برداري مي‌شود.

حميدرضا جانباز رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور روز شنبه در بازديد از تصفيه‌خانه فاضلاب گنبدکاووس، اظهارداشت: علاوه بر تصفيه‌خانه، بخش‌هايي از ايستگاه پمپاژ اصلي طرح فاضلاب اين شهرستان در دست اجراست و همچنين در سال هاي اخير حدود ۸۵ کيلومتر از شبکه ۲۰۰ کيلومتري جمع‌آوري فاضلاب گنبد نيز اجرا شده است.
وي ادامه داد: با تکميل ايستگاه پمپاژ اصلي و بهره برداري از تصفيه‌خانه، بخشي از فاضلاب گنبدکاووس به تصفيه خانه منتقل شده و قسمتي از محدوده اين شهر تحت پوشش اين شبکه قرار مي‌گيرد.
وي افزود: علاوه بر آن، عمليات اتصال نقاط انفصالي و شبکه باقي مانده طرح جمع آوري فاضلاب گنبدکاووس با اعتبار ۶۵ ميليارد ريال در حال انجام است.
مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور گفت: با پيگيري‌هاي انجام شده امسال ۸۰۰ ميليارد ريال اعتبار براي تکميل طرح تصفيه خانه گنبدکاووس اختصاص يافت که چند برابر سال‌هاي قبل است.
فرماندار گنبدکاووس نيز گفت: در پيش بيني اوليه ۶۵ هزار انشعاب از اين تصفيه‌خانه در نظر گرفته شده بود اما با نظر مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور تا ۱۵۰ هزار انشعاب قابل افزايش است.
عبدالقدير کريمي افزود: در راستاي کمک و حمايت از اقدامات حوزه آب و فاضلاب امسال حدود يک سوم اعتبارات شهرستان براي هزينه در بخش‌هاي تصفيه خانه، اصلاح شبکه توزيع آب، خطوط انتقال و حفر چاه‌ها اختصاص يافت که اميدواريم در نتيجه آن، دسترسي مردم شهرهاي گنبدکاووس، اينچه برون و روستاهاي بخش مرکزي و بخش مرزي داشلي برون به آب شرب سالم، بهداشتي و پايدار راحت تر شود.
طرح ملي جمع‌آوري فاضلاب شهري گنبدکاووس با هدف ساماندهي فاضلاب شهري و باز توليد ۳۰ تا ۴۰ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز براي مصارف زراعي و صنعتي و نيز افزايش رفاه شهروندان در سال ۱۳۷۴ آغاز شد.
اين طرح ملي که به گفته مسوولان آب و فاضلاب گلستان براي افق ۱۴۰۰ طراحي شده و تاکنون حدود ۵۰۰ ميليارد ريال نيز براي عمليات اجرايي آن هزينه شده ، حدود ۵۷ درصد پيشرفت فيزيکي دارد اما در سال‌هاي اخير به سبب مشکلات مالي دولت و تخصيص اندک اعتبارات سالانه‌ اجراي آن متوقف شده يا به کُندي پيش مي‌رود.

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today