صدا و سيما/ به گفته رئيس دانشگاه علوم پزشکي اهواز روند مراجعه بيماران کرونايي در خوزستان کاهشي شده است.

فرهاد ابول نژاديان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي اهواز اظهار کرد: مطابق آخرين رنگ بندي وزارت بهداشت که روز گذشته از وضعيت کرونا در شهر‌ها منتشر کرده است، از ۱۱ شهر قرمز استان، خوشبختانه ۷ شهر استان از وضعيت قرمز خارج و در وضعيت نارنجي قرار گرفتند. 
ابول نژاديان افزود: بر اين اساس در هفته پيش رو، تنها ۴ شهر شامل شوشتر، ماهشهر، شوش و هنديجان در وضعيت قرمز هستند و بقيه شهر‌ها در وضعيت نارنجي و زرد هستند.
وي افزود: خوشبختانه روند مراجعه بيماران سرپايي و بستري به مراکز بهداشتي و درماني تقريبا در تمامي شهر‌هاي استان همچنان کاهشي است و مراجعه کننده‌ها به بيمارستان‌ها که در اوج پيک اخير به روزانه تا ۱۰۷۰۰ نفر رسيده بود خوشبختانه در روز گذشته به ۴۱۶۵ نفر رسيده است و ميزان بيماران بستري بيمارستان‌ها که به حدود ۳ هزار بيمار رسيده بود به ۱۶۶۵ نفر رسيده است که از اين تعداد ۴۶۰ نفر در بخش‌هاي ويژه و مابقي در بخش‌هاي عادي تحت مراقبت هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اهواز ادامه داد: اميدوارم با ادامه مراجعه مردم جهت تزرق واکسن و رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي، شاهد کاهش هرچه بيشتر بيماران و مرگ و مير بر اثر اين بيماري باشيم.
وي اظهار کرد تاکنون بالغ بر ۲ ميليون ۳۲۶ هزار دز واکسن در استان تزريق شده است و با همکاري گروه‌هاي جهادي، سپاه، بسيج و همکاري ساير ادارات يک نهضت واکسيناسيون در استان شکل گرفته است و همانطور که در زمان دفاع مقدس همه مردم براي دفاع از کشور پاي کار آمدند، امروز نيز همه ارگان‌ها پاي کار هستند تا همه افراد واجد شرايط در سريعترين زمان ممکن واکسن خود را تزريق کنند.

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today