مهر/ استاندار لرستان با اشاره به روند کاهشي کرونا در اين استان، بر ضرورت مراجعه افراد بالاتر از ۱۸ سال براي تزريق واکسن تاکيد کرد.

سيد موسي خادمي، استاندار لرستان امروز شنبه در حاشيه جلسه ستاد ملي مقابله با کرونا بيان داشت: خوشبختانه در اکثر نقاط کشور و به ويژه در لرستان وضعيت بيماري روند کاهشي و مطلوب را طي مي‌کند و شاهد کاهش در تعداد بستري‌ها و مرگ بر اثر بيماري هستيم.
وي تاکيد کرد: اين کاهش به هيچ وجه به منزله ناديده گرفتن دستورالعمل‌هاي بهداشتي نيست و رعايت پروتکل‌ها کما في السابق برقرار است.
استاندار لرستان تصريح کرد: در کنار روند کاهشي مبتلايان به بيماري، شاهد افزايش واکسيناسيون در استان نيز هستيم که اميدواريم اين موضوع منجر به عادي انگاري شرايط و در نتيجه کاهش رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در جامعه نشود زيرا تجربه ثابت کرده کاهش رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي منجر به بازگشت شرايط و افزايش روند ابتلاء خواهد شد.
خادمي ادامه داد: استان در شرايط کنوني از وضعيت قرمز کرونا خارج و وارد وضعيت نارنجي شده است که بر اساس پيش بيني‌ها اميدواريم هفته آينده وضعيت از اين نيز بهتر شود.
وي اظهار داشت: بنا بر تصميم ستاد استاني مقابله با کرونا، از امروز محدوديت سني تزريق واکسن از ۳۰ سال به ۱۸ سال تغيير خواهد يافت و همه افراد بالاتر از ۱۸ سال مي‌توانند به منظور تزريق واکسن به مراکز واکسيناسيون مراجعه کنند.
استاندار لرستان با اعلام اينکه در رابطه با بازگشايي مدارس و دانشگاه‌ها تابع تصميمات ستاد ملي مقابله با کرونا هستيم، افزود: در جلسه امروز ستاد استاني مقابله با کرونا مقرر شد، ضمن تصميم گيري موردي براي هر مدرسه در سطح استان، مدارس روستايي با کمتر از ۱۵ دانش آموز با رعايت تمامي جوانب به لحاظ فضا، نکات بهداشتي و دستورالعمل‌هاي ستاد به صورت حضوري بازگشايي شود.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy