ايرنا/ دبير ستاد اربعين گيلان اعلام کرد: استان گيلان براي مراسم اربعين امام حسين(ع) در کشور عراق سهميه حضور ۵۰۴ زائر را دريافت کرد.

نادر عبدالله پور دبير ستاد اربعين گيلان اظهار داشت: تاکنون بيش از يکهزار گيلاني براي حضور در مراسم اربعين سالار و سرور شهيدان ثبت نام کردند که از اين تعداد تنها ۵۰۴ به عنوان زوار واجد شرايط اعزام به کشور عراق مي‌باشند تا در مراسم اربعين شرکت کنند.
وي افزود: البته اولويت اعزام با افرادي است که سريع‌ تر اقدام به ثبت نام کرده و همچنين شرايط لازم شامل تزريق دوز دوم واکسن کرونا و آزمايش "پي سي آر" منفي ۷۲ ساعت قبل از اعزام را داشته باشند.
دبير ستاد اربعين گيلان به اعزام موکب داران گيلاني نيز اشاره و بيان کرد: همچنين ۲۲۰ موکب دار از استان گيلان عازم مراسم اربعين امسال خواهند شد که با توجه به درخواست هاي انجام شده، قرار است اين رقم به ۳۲۰ موکب دار افزايش يابد که روزهاي آينده مشخص خواهد شد.
عبدالله پور افزود: اين در حالي است که ۱۶ موکب از گيلان نيز به مراسم اربعين اعزام مي شوند تا وظيفه پذيرايي از زوار حاضر در اين مراسم را عهده دار باشند، البته به دليل اينکه تمامي سفرهاي امسال به صوت هوايي انجام مي شود و ارسال مواد غذايي به طور هوايي مشکل است به همين دليل ۱۶ موکب از گيلان به اربعين اعزام خواهد شد.
وي خاطرنشان کرد: افرادي که شرايط حضور در مراسم اربعين را دارند بايد در سامانه سماح ثبت نام کنند که هزينه ثبت نام ۶۵ هزار تومان است و با وجود اينکه امسال کاروان زميني نداريم ، زوار به صورت هوايي و با هزينه رفت و برگشت، پنج ميليون تومان اعزام خواهند شد.
دولت عراق در مرحله نخست با اعزام ۳۰ هزار زوار ايراني براي اربعين امسال موافقت کرد، اما با سفر نخست وزير عراق به ايران، اين عدد به ۶۰ هزار زوار رسيد.
اين در حالي است که سال ۹۸ و پيش از شيوع کرونا در جهان، بيش از سه ميليون و ۲۰۰ هزار ايراني در مراسم اربعين حضرت امام حسين (ع) حضور يافته بودند که از اين تعداد ، ۵۲ هزار زوار مربوط به استان گيلان بودند.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today