ايرنا/ رئيس اداره صنعت معدن و تجارت ايرانشهر گفت: ٢٩١ واحد صنفي متخلف در اين شهرستان از ابتداي امسال تاکنون افزون‌بر ۴۶ ميليارد ريال جريمه نقدي شدند.

مهرداد طاهري، رئيس اداره صنعت معدن و تجارت ايرانشهر اظهار کرد: در اين مدت افزون‌بر هفت هزار مورد بازرسي از واحدهاي اقتصادي شهرستان ايرانشهر انجام که ٢٩١ واحد متخلف شناخته شدند. 
وي بيان کرد: گرانفروشي، تقلب، عرضه خارج از شبکه، اخفا و امتناع از عرضه کالا از جمله تخلفات اين واحدهاي صنفي در ايرانشهر بود. 
رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت ايرانشهر گفت: با تشکيل تيم‌هاي محسوس و نامحسوس و حضور در بازار، ضمن پايش نحوه عرضه اقلام ضروري با هرگونه تخلف صنفي برخورد قانوني لازم انجام شده و متخلفان هر صنف با تشکيل پرونده به اداره تعزيرات حکومتي معرفي خواهند شد.
وي با تاکيد بر قانونمداري اصناف افزود: تمامي فروشگاه‌ها هنگام تامين کالاهاي خود بايد فاکتور رسمي دريافت کرده و پس از فروش کالا يا خدمات نيز فاکتور رسمي به خريدار ارائه و در زمان مراجعه بازرسان فاکتور خريد خود را به آنان عرضه کنند.
طاهري تصريح کرد: شکايت هاي مردمي که از طريق سامانه ۱۲۴، حضوري و يا کتبي منعکس شود در اولويت رسيدگي بوده و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادي، آن را به سامانه اعلام کنند.

 

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today