ايرنا/ معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري خراسان شمالي گفت: از ابتداي شيوع ويروس کرونا تاکنون، ۲۸ نفر از کارکنان دولت بر اثر ابتلا به اين ويروس در استان جان باختند.

علي بيگ زاده، معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري خراسان شمالي اظهار کرد: از اين تعداد، فوت ۲۱ کارمند در چهار موج قبلي کرونا و فوت هفت نفر ديگر نيز در موج پنجم کرونا ثبت شده است.
وي افزود: همچنين از ابتداي شيوع اين بيماري، ۹ هزار و ۶۲۹ نفر از کارکنان دولت در استان به کرونا مبتلا شدند که از اين ميزان، ۹ هزار و ۶ نفر بهبودي کامل يافتند و ۵۹۵ نفر نيز تحت درمان و مراقبت هستند.
بيگ زاده با بيان اينکه خراسان شمالي در گذر از پيک پنج مطلوب عمل کرده است، خاطرنشان کرد: کار گروهي که با هم افزايي دستگاه هاي اجرايي، نظامي و انتظامي در استان براي مقابله با اين ويروس اجرايي شد شايسته بهترين تقديرهاست به گونه اي که هم اکنون شاهد روند نزولي بستري هاي اين بيماري در استان هستيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان شمالي نيز گفت: اگرچه مجموعه دانشگاه علوم پزشکي استان در روند واکسيناسيون خراسان شمالي به خوبي عمل کرده است ولي همچنان پيگيري کاهش سن واکسيناسيون در استان هستيم.
احمد برادران با تاکيد بر رعايت شيوه هاي بهداشتي و نقش آن در کاهش آمار ابتلا به کرونا در استان، افزود: تجربه نشان داده است که هر جا مردم در رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي با مسوولان مقابله با کرونا همکاري داشته اند، اين امر منجر به کاهش ابتلا و بستري کرونا در استان شده است.
وي با اشاره به رفع دغدغه خانواده هاي دانش آموزان براي حضور در مدارس، اظهار کرد: همانگونه که اصحاب رسانه هميشه نقش ويژه اي در همراهي مردم با مسوولان در رعايت شيوه نامه بهداشتي داشتند از هم اکنون نيز بايد نقش اقناعي خود را براي حضور دانش آموزان در مدارس بدون هيچ دغدغه اي فراهم کنند.

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today