شبستان/ حجت الاسلام نقوي ضمن قدرداني از فضاسازي شهري با بيان اينکه حس اربعين بايد در جامعه زنده بماند گفت: ويژه برنامه اربعين در مسجد جامع لنگرود برگزار مي شود.

حجت الاسلام و المسلمين « مهدي نقوي » امام جمعه لنگرود در جلسه ستاد شئون فرهنگي با موضوع اربعين که امروز( شنبه، ۲۷ شهريور) در  در دفتر امام جمعه اين شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: فضاي اربعين فضاي عجيب و غريبي است و وقتي انسان به سمت سيل خروشان جمعيت حرکت مي کند، لذت مي برد از اينکه در نقطه اي بايستد و جمعيت را تماشا کند که از همه مليت ها در اين مراسم حضور دارند.
امام جمعه لنگرود با بيان اينکه هر چقدر کار فرهنگي در اين زمينه انجام شود اما لطف خدا  و به برکت شهدا و دفاع مقدس است، تصريح کرد: با توجه به محدوديت هاي کرونايي و جاماندگان از اين مراسم، حس اربعين بايد در جامعه زنده بماند زيرا آثار سياسي، معنوي، فرهنگي و اجتماعي تاثيرگذاري در جامعه دارد.
وي با اشاره به اينکه چگونه در فضاي جامعه حال و هوا و حس ناب اربعين تقويت شود، گفت: برنامه جامع روز اربعين از مزار شهدا تا مزار شهداي گمنام و شب اربعين نيز برنامه ريزي مي شود در فضاي مسجد جامع با رعايت پروتکل هاي بهداشتي برنامه اي متناسب برگزار شود.
حجت الاسلام نقوي ادامه داد: هيئت هاي مذهبي در اين زمينه خيلي تاثيرگذار هستند و بايد در برنامه ها مشارکت داده شده و ميدان دار باشند.
امام جمعه لنگرود ضمن قدرداني از فضاسازي شهري در اين ايام خواستار بالابردن سطح کار فضاسازي شهري شد و خاطرنشان کرد: از فضاسازي به عنوان يک رسانه استفاده و نگاه تخصصي در اين زمينه امري ضروري است و رسانه هم بايد نسبت به اين موضوعات حضور پررنگ تر و اثرگذارتر داشته باشد‌.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today