تسنيم/ اسامي زيادي به‌ عنوان گزينه‌هاي استانداري کردستان در دولت سيزدهم مطرح‌ شده که تا اين لحظه ۴ گزينه به‌عنوان محتمل‌ترين گزينه‌هاي اين پست در استان مطرح مي‌شود.

با تغييرات انجام يافته در کابينه دولت سيزدهم، يکي از شاخصه‌هاي اساسي و مهم در استان، تغييرات و جابه‌جايي استانداري‌ها در سراسر کشور است  که در استان کردستان نيز اين موضوع در حال انجا است.
پس از انتخاب وزير کشور، گمانه‌زني‌ها پيرامون گزينه‌هاي استانداري سراسر کشور بالا گرفته و برخي گروه‌ها و احزاب با گرايش‌هاي سياسي مختلف در حال رايزني براي انتخاب پست‌هاي مهم و کليدي دولت منتخب هستند.
تعدادي از محتمل‌ترين گزينه‌هاي پست استانداري کردستان:

محمدحسين رجبي 
رجبي يکي از يادگاران سال‌هاي رنج و محنت اوايل استان کردستان است. وي داراي ليسانس جغرافيا گرايش سياسي و سابقه حضور در مناطق عملياتي و 22 سال خدمت در رده‌هاي مختلف نظامي در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در منطقه غرب کشور از جمله فرمانده قرارگاه ارشد با حفظ سمت فرمانده سپاه بيت‌المقدس استان کردستان  را در کارنامه خود دارد.

سيدمحمود فلاح‌نيا
فلاح‌نيا سوابقي همچون مدرس دانشگاه‌هاي آزاد و ساير مراکز آموزش عالي و علمي کاربردي، عضو سازمان نظام روان‌شناسي و مشاوره کشور، مدير بازرسي شرکت نيشکر و توسعه جانبي خوزستان، مشاور استاندار خوزستان در سال‌هاي 72 تا 77، مشاور استاندار و مدير حراست استاندراي تهران در سال‌هاي 96 تا 97 را در کارنامه خود دارد.

حسن رستگارپناه
از مسئوليت‌هاي رستگارپناه مي‌توان به فرماندهي عمليات سپاه استان کردستان، فرماندهي سپاه کردستان، فرماندهي قرارگاه شهيد شهرامفر، فرماندهي نيروي انتظامي استان کردستان و آذربايجان‌غربي اشاره کرد.

ولي‌الله ميرزايي‌اصل 
وي سوابق مديريتي و اجرايي همچون دبير آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت در سال‌هاي 70-77 معاون پرورشي؛ معاون فرمانداري صحنه، اسلام‌آباد غرب، قصر شيرين؛ فرمانداري قروه، سنندج، اليگودرز؛ مديرکلي امنيتي و انتظامي استانداري لرستان و مديرکل فعلي امنيتي وزارت کشور را در کارنامه خود دارد.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online