باشگاه خبرنگاران/ تمامي جنگل‌هاي غرب مازندران زير پوشش ۱۰۰ درصدي شبکه بي‌سيم‌هاي ارتباطي ديجيتال قرار خواهند گرفت.

عبدالرضا سنگاري مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران–نوشهر با بيان اينکه تمامي جنگل‌هاي غرب مازندران زير پوشش ۱۰۰ درصدي شبکه بي‌سيم‌هاي ارتباطي ديجيتال قرار خواهند گرفت،اظهار کرد: اين طرح و از ابتداي پاييز امسال رسماً به بهره‌برداري مي‌رسد تا ارتباط بي‌سيمي با سازمان جنگل‌ها در تهران نيز داشته باشيم.
او درباره بهره برداري از شبکه بي سيم ارتباطي ديجيتال که در تهران انجام شد، افزود: شبکه بي‌سيم در حوزه جنگلباني در گذشته آنالوگ بود که پشتيباني خوبي در اين چند سال اخير نداشتيم، ولي سياست سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور بر اين شد تا شبکه به شکل ديجيتال در بيايد.
سنگاري گفت: تمامي بي‌سيم‌هاي آنالوگ در غرب مازندران را در حال حاضر جمع‌آوري کرديم و تغيير و تحولات لازم انجام شد.
او درباره نقاط بحراني حوزه جنگل‌ها و مراتع غرب مازندران، افزود: در اين زمينه، بحث قاچاق چوب و تجاوزات به جنگل‌ها همواره وجود دارد، ولي خوشبختانه در حوزه منابع طبيعي غرب مازندران شديد نيست.
سنگاري گفت: در بخش‌هايي از حوزه استحفاظي جنگل‌هاي شهرستان عباس‌آباد معضل قاچاق چوب را داريم و در اين زمينه تعاملات لازم با شرکت‌هاي پارس نئوپان، يک واحد پاسگاه اين اداره کل را در محل اين شرکت مستقر کرديم و همه محموله‌هاي چوب پروانه‌دار و... در آنجا کنترل مي‌شود.
او افزود: با توجه بالابودن قيمت چوب و از سويي ديگر وجود بيکار‌ي سبب مي‌شود بحث قاچاق چوب شکل بگيرد که البته تعداد افرادي که دست به اين کار مي‌زنند بسيار محدود هستند، ولي نيرو‌هاي يگان حفاظت منابع طبيعي غرب مازندران با همکاري نيروي انتظامي، اين افراد و خودروهايشان را شناسايي کرده و در هر حال همه تلاش ما کوتاه کردن دست قاچاقچيان از جنگل‌هاي منطقه است.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today