باشگاه خبرنگاران/ علي لندي نوجوان ۱۵ ساله ايذه‌اي که براي نجات جان ديگران دچار سانحه سوختگي شده بود به دليل وسعت و عمق زخم‌ها در وضعيت نامطلوبي قرار دارد.

حسين بديعي نژاد، پزشک معالج بيمارستان امام موسي کاظم(ع) در خصوص آخرين وضعيت علي لندي نوجوان ايذه‌اي که براي نجات جان همسايه‌هايي که گرفتار در آتش بودند جان خود را به خطر انداخته بود و اکنون در بيمارستان سوانح سوختگي اصفهان بستري و مورد معالجه قرار گرفته، گفت: از لحاظ حال عمومي شرايط بيمار شرايط بدي نيست، اما يک سري مشکلات داخلي دارد که ناشي از سوختگي است که اين مشکلات باعث بدحال شدن او شده است.
او ادامه داد: در مورد شدت زخم بيمار علي لندي، نيز بايد گفت زخم‌ها وسيع، عميق و عفوني هستند و از لحاظ شرايط زخم وضعيت بيمار مطلوب نيست.
پزشک بيمارستان امام موسي کاظم(ع) بيان کرد: از نظر شرايط داخلي بيمار نيز، ريه‌ها کمي مشکل پيدا کرده که تحت درمان با اکسيژن است و بدون دستگاه اکسيژن ساز تنفس بيمار سخت و با مشکلاتي همراه است.
بديعي نژاد در خصوص ميزان هوشياري علي لندي عنوان کرد: هوشياري بيمار کامل است، توانايي صحبت کردن را دارد و از اين لحاظ مشکلي نيست، ولي از نظر زخم و شرايط باليني در مجموع شرايط خوبي ندارد.
او ادامه داد: به طور کلي در مورد بيماران سوختگي نمي‌توان آينده بيمار را پيش‌بيني کرد، ولي معمولاً کساني که درصد‌هاي بالاي سوختگي مانند اين بيمار را دارند شرايط خوبي در انتظارشان نخواهد بود به اين دليل که پيش آگهي خوبي ندارند، ميزان سوختگي علي لندي ۸۵ درصد و از نوع سوختگي درجه سه است.
پزشک بيمارستان امام موسي کاظم(ع) گفت: در ابتداي مراجعه بيمار به بيمارستان امام موسي کاظم(ع) که مخصوص بيماران سوانح سوختگي است، نيز وقتي با همکاران زخم‌هاي اين نوجوان ۱۵ ساله را معاينه کرديم متوجه شديم که زخم‌ها عميق و وسيع هستند معمولاً اين چنين بيماران شرايط خوبي پيدا نمي‌کنند هرچند که کادر درمان بيمارستان امام موسي کاظم(ع) تمام تلاش خود را براي بهبود شرايط اين بيمار و ساير بيماران به کار مي‌گيرند و يکي از دلايل وخيم‌تر نشدن وضعيت بيمار رسيدگي به موقع کادر درمان است.

 
 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today