فارس/ رئيس دانشکده علوم پزشکي اسدآباد از کاهش ۵۰ درصد ميزان فوتي‌ها و بستري‌هاي بيماري کرونا در اسدآباد خبر داد.

ايرج صالحي، رئيس دانشکده علوم پزشکي اسدآباد اظهار کرد: با همت و تلاش مسئولانه مدافعان سلامت، مردم و همراهي فرمانداري، نماينده مجلس شوراي اسلامي، سپاه، بسيج، نيروي انتظامي، هلال احمر، شهرداري و... تابستان امسال دو نتيجه غرورآفرين در حوزه کرونا محقق شده است.
وي به کنترل موج پنجم کرونا آن هم با عوارض کم در اسدآباد اشاره کرد و گفت: تعداد بستري و فوتي در حد ۵۰ درصد اعداد پيش‌بيني شده به ازاي جمعيت متوقف شده است.
رئيس دانشکده علوم پزشکي اسدآباد انجام واکسيناسيون ۴۵ درصدي افراد بالاي ۱۸ سال را از ديگر موفقيت‌ها عنوان کرد و افزود: به نمايندگي از کساني که در طول ۱۹ ماه گذشته شبانه‌روزي براي تأمين سلامت جامعه از جان مايه گذاشتند، از مردم مي‌خواهم با تمام توان اطرافياني که واکسينه نشده‌اند را به حضور در مراکز واکسيناسيون ترغيب کنند.
وي با تاکيد به اينکه کنترل اپيدمي و حذف موج‌هاي بعدي با ايمن‌سازي اکثريت شهروندان ميسر خواهد شد گفت: هرکس بدون دليل منطقي واکسن نزند مي‌تواند به کانون انتشار ويروس تبديل شود.
صالحي با اشاره به اينکه در حال حاضر همکاران در بيش از ۵۰ خانه بهداشت، مراکز سلامت و پايگاه تجميعي آماده ارائه خدمت هستند خاطرنشان کرد: اميدوارم همه ما به خواسته علمي و مسئوليت اجتماعي بي‌تفاوت نباشيم و براي تجربه دوباره با هم بودن هرچه زودتر واکسن بزنيم.

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today