ايرنا/ معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مرکزي از کاهش ١٠ درصدي ميزان شيوع ويروس کرونا در استان در طول يک هفته اخير خبر داد.

بهروز اکرمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مرکزي اظهار کرد: روند نزولي بيماري کرونا در استان مرکزي آغاز شده و در يک هفته اخير ميزان مبتلايان، تعداد بستري و همچنين فوتي‌ها نسبت به هفته ماقبل ۱۰ درصد کاهش يافته است.
وي ادامه داد: طبق اعلام وزارت بهداشت در يک هفته اخير ميزان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در استان مرکزي از ميانگين کشوري بالاتر بوده است.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مرکزي گفت: ميانگين رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در کشور در يک هفته گذشته به ٤١ درصد رسيده است.
اکرمي افزود: طبق گزارش وزارت بهداشت، استان مرکزي در رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي با ٤٣ درصد، در رعايت بهداشت فردي با ۵۰ درصد، در رعايت تهويه مناسب با ٤٦ درصد، فاصله گذاري در اماکن عمومي با ٤٣ درصد و در ميزان استفاده از ماسک با ۵۰ درصد به عنوان استان هفتم در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي شناخته شده است.
وي اظهار کرد: در راستاي مقابله با کرونا همچنان شهروندان بايد رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي را جدي بگيرند.
شمار مبتلايان کرونا در استان مرکزي تاکنون به ۹۱ هزار و ۵۶۶ نفر رسيده و شمار جان باختگان از مرز ۲ هزار و ۶۳۶ نفر گذشته است.

آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today