تسنيم/ استاندار قزوين گفت: تا زماني که واکسيناسيون ضد کرونايي در همه گروه‌هاي هدف و رده‌هاي سني اعلام‌شده تکميل نشده، مدارس استان قزوين به صورت آموزش مجازي فعاليت خواهند کرد.

هدايت‌الله جمالي‌پور استاندار قزوين عصر امروز در ستاد پيشگيري و مقابله با کروناي استان قزوين که با حضور فرمانداران و مديران کل دستگاه‌هاي اجرايي در سالن جلسات ساختمان مديريت بحران استانداري قزوين برگزار شد، اظهار داشت: تا زماني که واکسيناسيون ضد کرونايي در همه گروه‌هاي هدف و رده‌هاي سني اعلام‌شده تکميل نشده، مدارس استان قزوين به صورت آموزش مجازي فعاليت خواهند کرد.
وي از آغاز واکسيناسيون همگاني همه گروه‌هاي سني بالاي 18 سال (بزرگسال) استان قزوين از هفته آينده خبر داد و گفت: براي تزريق واکسن به افراد با سن کمتر از 18 سال هم واکسن با دوز پايين وارد استان قزوين خواهد شد تا بعد از بازگشايي مدارس اين واکسن به دانش‌آموزان و محصلان هم تزريق شود.
جمالي‌پور اضافه کرد: خوشبختانه با حضور دولت سيزدهم روند واکسينايسيون در کشور و استان سرعت گرفته و تا پايان هفته جمعيت تحت پوشش واکسيناسيون استان قزوين از مرز 60 درصد عبور خواهد کرد. ضمن اينکه با موافقت وزير بهداشت و درمان به هر مقدار لازم باشد، واکسن کرونا در اختيار استان قزوين قرار خواهد گرفت و هيچ محدوديتي براي افزايش حجم واکسيناسيون نداريم.

سطح رعايت محدوديت‌هاي کرونايي در ميان اصناف کاهش يافته است
رئيس ستاد پيشگيري و مقابله با کروناي استان قزوين در بخش ديگري از سخنان خود بر ضرورت رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي بعد از انجام واکسيناسيون هم تأکيد کرد و گفت: متأسفانه سطح مراعات شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي به خاطر عادي‌انگاري ناشي از حجم بالاي واکسيناسيون کاشه يافته و فرمانداران به عنوان فرماندهان ستادهاي کروناي شهرستاني بايد سطح رعايت پروتکل‌ها را به سطح مطلوب برگردانند.
جمالي‌پور با اشاره به کاهش رعايت محدوديت‌ها و ممنوعيت‌هاي کرونايي توسط صنوف و کسبه افزود:‌ بنابراين اتاق اصناف، سران اتحاديه‌هاي صنفي در کنار کميته بازرسي و نظارت ستاد کرونا بايد ميزان بازرسي خود از اماکن صنفي را تشديد کنند.
وي ادامه داد: متأسفانه هر بار که رنگ‌بندي استان قزوين از حالت قرمز خارج مي‌شود، عادي‌انگاري و ساده‌انگاري مردم سبب کنار گذاشتن دستورالعمل‌هاي بهداشتي مي‌شود و بعد از مدتي دوباره يک پيک جديد کرونا در استان اتفاق مي‌افتد.

بازگشايي استخرهاي ورزشي از ابتداي مهرماه
استاندار قزوين با اشاره به از سرگيري فعاليت استخرهاي ورزشي از ابتداي مهرماه آينده گفت: فعاليت استخرهاي ورزشي بر مبناي مصوبه ستاد کرونا بسيار محدود خواهد بود و به همين خاطر مديرکل ورزش‌وجوانان وظيفه دارد که نظارت دقيقي براي رعايت فاصله اجتماعي و شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي اعمال کند تا اين استخرها بحران کرونايي براي استان درست نکنند.
جمالي‌پور اضافه کرد: با توجه به سير نزولي شيوع و اپيدمي کروناي دلتا در استان قزوين اگر مردم هم سطح رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را بالا ببرند، در 2 هفته آينده وضعيت کرونايي استان قزوين بعد از 7 ماه دوباره زرد مي‌شود.
مديرکل پدافند غيرعامل استان قزوين هم در اين جلسه با بيان اينکه در هفته اخير 3 هزار و 270 واحد صنفي مورد بازديد و بازرسي در حوزه پروتکل‌هاي بهداشتي قرار گرفتند، گفت: طي بازيدهاي نظارتي هفته گذشته 530 مورد اخطار و تذکر براي واحدهاي صنفي صادر شد و پرونده 68 مکان صنفي هم به قوه قضائيه ارجاع شد که در نهايت 23 واحد هم پلمب شدند.
سيدجمال حسيني اضافه کرد: تا اين لحظه هم کل بازديدها به 321 هزار و 891 فقره رسيده است که طي اين بازديدها 32 هزار مورد تذکر و اخطار صادر شده، پرونده 3 هزار و 280 واحد صنفي به قوه قضائيه ارجاع شده و 4 هزار و 716 مورد هم پلمب صورت گرفته است.
وي ادامه داد: همچنان صنايع و کارگاه‌هاي توليدي و صنعتي با 40 درصد رعايت شيوه‌نامه‌ها کمترين سطح رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را در ميان اصناف و اماکن عمومي دارند و بعد از اين گروه هم شاغلين در صنوف با 48 درصد و نانوايي‌ها با 48 درصد کمترين سطح رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي را به خود اختصاص مي‌دهند.

عدم همکاري برخي اتحاديه‌هاي صنفي در حوزه نظارت
فرماندار قزوين هم در ادامه اين جلسه با انتقاد از عدم همکاري برخي اتحاديه‌هاي صنفي در امور نظارتي گفت: براي برخورد با اتحاديه‌هاي کم‌کاري در حوزه رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي به دستور ستاد يا قرارگاه عملياتي مقابله با کرونا نياز داريم.
محمد شفيعي افزود: متأسفانه برخي مسئولان اتحاديه‌ها به خاطر نسبت فاميلي و خانوادگي از برخورد با واحدهاي صنفي خاطي خودداري مي‌کنند که لازم است سازمان صمت براي اين اتحاديه‌ها پرونده تخلف صنفي تشکيل دهد تا در صورت امکان مديران جديدي در اتحاديه‌ها جايگزين اين افراد کم‌کار شوند.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today