تسنيم/ فرمانده قرارگاه عملياتي مبارزه با کروناي استان قزوين گفت: با توجه به حجم بالاي واکسيناسيون صورت‌گرفته در استان باشگاه‌ها و سالن‌هاي ورزشي از ابتداي مهرماه بازگشايي خواهند شد.

منوچهر حبيبي فرمانده قرارگاه عملياتي مبارزه با کروناي استان قزوين در نود و دومين جلسه ستاد پيشگيري و مقابله با ويروس کروناي استان قزوين که عصر امروز در سالن جلسات باقرالعلوم(ع) ساختمان مديريت بحران استانداري قزوين برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به حجم بالاي واکسيناسيون صورت‌گرفته در استان باشگاه‌ها و سالن‌هاي ورزشي از ابتداي مهرماه بازگشايي خواهند شد و البته اداره‌کل ورزش و جوانان بايد مسئوليت نظارت بر رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي در اين باشگاه‌ها را رأساً به عهده بگيرد.
وي اضافه کرد: همچنين با توجه به تغيير رنگ‌بندي کليه شهرهاي استان قزوين از قرمز به نارنجي يا زرد رستوران‌ها و کافي‌شاپ‌هاي استان قزوين مي‌توانند با 30 درصد ظرفيت خود فعاليت کنند و اگر 10 صندلي ظرفيت دارند، بايد به اندازه 3 صندلي مشتري پذيرش کنند.
حبيبي همچنين از اعطاي 15 دستگاه اکسيژن‌ساز به گروه‌هاي مراقبت در منزل طرح شهيد سليماني خبر داد و گفت: اين دستگاه‌هاي اکسيژن‌ساز فقط براي بستري بيماران در منزل استفاده خواهد شد تا روند درمان خود را در خانه و در کنار خانواده طي کنند.

نقاط پرشيوع کرونا در بويين‌زهرا شناسايي شود
جانشين ستاد پيشگيري و مقابله با ويروس کروناي استان قزوين در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به روند صعوي شيوع و اپيدمي کرونا در شهرستان بويين‌زهرا افزود: فرماندار بويين‌زهرا بايد ضمن شناسايي دقيق نقاط پرشيوع علت افزايش همه‌گيري در شهرستان خود را به صورت دقيق بررسي کند و تا هفته آينده روند پاندمي کرونا در اين شهرستان را کاهشي کند.
حبيبي همچنين از کم‌کاري فرمانداران تاکستان و بويين‌زهرا در ارائه گزارش طرح محدوديت و ممنوعيت تردد شبانه در اين 2 شهرستان انتقاد کرد و گفت: فرمانداران اين 2 شهرستان بايد هر چه زودتر گزارش خود درباره نتيجه اجراي طرح ممنوعيت تردد شبانه و همچنين محدوديت تردد بين استاني را به قرارگاه عملياتي مقابله با کرونا ارائه دهند.
وي همچنين به وجود تعداد کافي دوز واکسن آسترازنکا، برکت و سينوفارم در پايگاه‌ها و مراکز تجميعي واکسيناسيون اشاره کرد و ادامه داد: تزريق هر نوع واکسن به انتخاب شهروندان است و ستاد کروناي استاني هر گونه شايعه درباره انتخاب اجباري برخي انواع واکسن را قوياً رد و تکذيب مي‌کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني استان قزوين هم در اين جلسه از افزايش شيوع بيماري قارچ سياه در استان قزوين خبر داد و گفت: در حال حاضر 11 بيمار مبتلا به قارچ سياه در استان قزوين داريم که 6 نفر از آنها به بيماري کرونا مبتلا هستند و البته در بين همه افراد بيماران ديابتي و بيماران مصرف‌کننده داروي کورتون بيشتر در معرض ابتلا به بيمار ويروسي قارچ سياه هستند.
علي‌اکبر کرمي با اشاره به کمبود داروي درمان قارچ سياه در طول هفته گذشته افزود: خوشبختانه با مساعدت وزير بهداشت و درمان اين کمبود دارويي در استان قزوين مرتفع شد.

افزايش 99 درصدي تخت‌هاي ويژه از آغاز پاندمي کرونا
معاون درماني دانشگاه علوم پزشکي قزوين در بخش ديگري از سخنان خود به اوج‌گيري آمار موارد محتمل ابتلا به کرونا در جريان شکل‌گيري پيک پنجم اشاره کرد و گفت: با وجود صدمات و لطمات فراوان کرونا اما پيش از آغاز بحران پاندکي کرونا در استان قزوين 145 تخت ويژه داشتيم که اين تعداد 99 درصد افزايش يافته و به 288 تخت ويژه رسيده است.
کرمي اضافه کرد:‌ علاوه بر ايجاد مرکز درمان مراقبت در منزل 230 تخت جديد هم به بيمارستان‌هاي ارتش و سپاه اضافه شد و همچنين سالن ورزشي شرکت گاز هم در اقدامي جهادي به مرکز بستري بيماران کرونايي تبديل شد. ضمن اينکه از ابتداي آغاز همه‌گيري کوويد-19 در استان قزوين 29 دستگاه اکسيژن‌ساز به بيمارستان‌هاي ما اضافه شده که بعد از پايان بحران کرونا در اختيار مراکز درماني ادارات قرار خواهد گرفت.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today