ايسنا/ هاشميه متقيان قهرمان پارالمپيک در پرتاب نيزه، امروز در ديدار با مقام معظم رهبري به صحبت پرداخت و خواستار برابري حقوق ورزشکاران پارالمپيکي از صندوق حمايت از ورزشکاران و اجراي لايحه استخدام ورزشکاران پارالمپيکي در دستگاه‌هاي دولتي شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز با مدال‌آوران بازي‌هاي المپيک و پارالمپيک توکيو، ديدار کردند که در اين ديدار هاشميه متقيان قهرمان پارالمپيک در پرتاب نيزه و  جواد فروغي قهرمان المپيک در تيراندازي، نکات و پيشنهادهايي درباره حمايت برابر از قهرمانان، توسعه فعاليت هاي فرهنگي در ورزش و بومي‌سازي ورزش قهرماني بر اساس مناطق، بيان کردند که در ادامه صحبت هاي متقيان را در اين ديدار مي خوانيد:
"آقا جان سلام من هاشميه متقيان هستم از ديار شهيد دلاور علي هاشمي. من از سرزمين دود، خون، آتش، عشق و نجابت مي آيم. اگرچه با ويلچر آمده ام اما به برکت انقلاب و به حرمت مجاهدت شهدا عازم فتح قله هاي افتخار و عزتم.
آقا اين فرزندتان با وجود ناتواني هاي جسمي و وجود مشکلات گوناگون توانست در ميان اشک و لبخند يکي از سکوهاي قهرماني جهان را به توفيق الهي در مسابقات پارالمپيک توکيو فتح کند و رکورد رشته پرتاب نيزه زنان را بشکند و دل شما و مردم را به لطف خدا شاد کند. اما حواسش هست که اين سکو پله اي است براي حرکت به سمت قله ها و سکوهاي بلندتر. ما با توکل به خدا بايد قله هاي اميد، تلاش و همدلي را براي ساختن ايراني قوي فتح کنيم. به قول شهيد عزيز محمد جهان آرا اگر حتي شهرهاي مان در مصاف با دشمن سقوط کنند نبايد بگذاريم ارزش هاي مان سقوط کنند، چرا که شهرها را دوباره با جنگيدن مي‌گيريم اما ارزش هاي مان سقوط کنند، اسير چنگال دشمنان شده ايم و ديگر هيچ کاري نمي‌توانيم بکنيم. اگر اين فرزند کوچکتان با حجاب کامل و عشق به مملکت و نظام و مردم اش در ميدان پارالمپيک حاضر شده است، مي‌خواهد همين ارزش ها را سر دست بگيرد و مي‌خواهد با افتخار بگويد فرزند سرزميني است که در آن هزاران سرو تناور براي ارزش‌هايي مانند عدالت به زمين افتاده اند.
آقا خوشحالم که در اين حسينيه خاطره انگيز حضرت امام که عطر نفس هاي حاج قاسم در آن پيچيده است، شما را سالم، تندرست و پرتوان مي‌بينيم و با همه وجود ايمان دارم که جامعه ما با همدلي و توکل به خدا از پيچ و خم نفس گير مشکلات عبور خواهد کرد.
آقا دو خواهش از شما دارم که حرف همه ورزشکاران پارالمپيکي است؛ اول اين که برابري حقوق ورزشکاران پارالمپيکي از صندوق حمايت از ورزشکاران و دوم اجراي لايحه استخدام ورزشکاران پارالمپيکي در دستگاه‌هاي دولتي.
و در پايان من حامل سلام و احترام هم استاني هاي عزيز خوزستاني ام و هم تباران شريف عرب به خصوص منطقه ملاشيه هستم که با اجازه شما آقا کلامم را با زبان مادري و با لهجه عشيري، با شعري از آقاي آل کثير به پايان مي برم.
هلي گلب السمه الهم دوم ينشد
نشامه و حليهم للوطن ينشد
هلي اعليهم ابهيده الريح ينشد
اجبال و ما تهزم کل رزيه"

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today