فارس/ فرمانده نيروي انتظامي البرز گفت: ۷۸ نقطه پر حادثه در استان وجود دارد که ۵۴ نقطه مربوط به کرج ،‌۶ نقطه در فرديس، ۶ نقطه در ساوجبلاغ،‌ ۹ نقطه در نظرآباد و سه نقطه در شهرستان اشتهارد واقع شده است.

سردار عباسعلي محمديان، فرمانده انتظامي استان البرز اظهار کرد: دو هزار و ۱۶۲ دستگاه سيستم‌هاي هوشمند کنترل ترافيک و تجهيزات الکترونيک در نقاط مختلف اين استان فعال  است که از اين تعداد ۱۵۳ دستگاه پلاک خوان و ۱۰۹ دستگاه نظارتي است.
وي با اشاره به آمار تماس‌هاي اعلام شده به مرکز فوريت‌هاي پليس ۱۱۰ البرز، افزود: ‌ميانگين تماس‌هاي روزانه ۷ هزار و ۸۰۰،‌ ميانگين ماموريت‌هاي روزانه سه هزار و ۴۰۰ فقره،‌ ميانگين تماس‌هاي ۱۱۰ مرتبط با پليس راهور روزانه ۵۴۰ فقره است.
محمديان بيان کرد: ماهانه ۱۶ هزارو ۲۰۰ فقره و سالانه ۱۹۴ هزارو ۴۰۰ تماس داريم که شامل تصادفات، ‌سدمعبر، ‌ترافيک،‌ ارائه خدمات و غيره است.
فرمانده انتظامي استان البرز با بيان اينکه پليس راهور البرز نيازمندي‌هاي ماموريتي دارد، بيان کرد: به‌کارگيري و بهربرداري کامل از ظرفيت تجهيزات هوشمند ترافيک و فعالسازي هر چه سريعتر دوربين هاي پلاک خوان در کرج و ساير شهرستان هاي استان، ‌نصب حداقل ۵۰ دوربين ثبت تخلف سرعت به خصوص در معابر داراي سوابق تصادفات ناشي از سرعت توسط شهرداري‌ها، تامين ساختمان مناسب براي استقرار عوامل پليس راهور در مناطق يک،‌ پنج و هفت کرج و تخصيص خودروهاي مکانيزه ثبت تخلفات به پليس راهور از اقدامات مديريت شهري با ماموريت‌هاي پليس است.
وي با اشاره به آمار نقاط پرحادثه البرز يادآور شد: ۷۸ نقطه پر حادثه در استان وجود دارد که ۵۴ نقطه مربوط به کرج،‌ ۶ نقطه در فرديس، ۶ نقطه در ساوجبلاغ،‌ ۹ نقطه در نظرآباد و سه نقطه در شهرستان اشتهارد واقع شده است.
محمديان در خصوص تصادفات منجر به فوت و مصدوميت در البرز گفت: طي ۶ ماه نخست امسال تصادفات رانندگي در البرز ۳۰ فوتي و ۲۵۵ نفر مصدوم بر جاي گذاشت که نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.
فرمانده انتظامي استان البرز تاکيد کرد: سال گذشته با توجه به محدوديت‌هاي کرونايي که صورت گرفت آمار فوتي‌ها و مصدومان ناشي از تصادفات نسبت به مدت مشابه امسال کاهش داشت در حالي که اين آمار امسال افزايش يافته است.
وي گفت: ۶۲ نقطه حاشيه نشين در البرز وجود دارد و جمعيت تقريبي استان در سال ۱۴۰۰ نيز حدود سه ميليون ۱۸۱ هزار و ۹۱۲ نفر برآورد شده است.

آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday