تسنيم/ به گفته مسئولان روند بيماري کرونا در سطح استان کرمان نزولي بوده و تعداد بيماران بستري در بيمارستان‌هاي استان تقريباً نصف شده است.

مهدي شفيعي، سخنگوي دانشگاه علوم‌‌پزشکي کرمان نيز با اشاره اينکه با ورود محموله‌هاي جديد واکسن کرونا به کشور، واکسيناسيون در استان کرمان سرعت خوبي گرفته، اظهار کرد: روزانه چيزي بين 25 تا 30 هزار دز واکسن در استان کرمان تزريق مي‌شود.
وي با بيان اينکه سن افراد فراخوان شده براي تزريق واکسن کرونا در استان کرمان کاهش داشته است، افزود: ثبت نام واکسن کرونا براي افراد بالاي 22 سال در استان کرمان که در پايگاه‌هاي بهداشت پرونده سلامت دارند آغاز شده است.
سخنگوي دانشگاه علوم‌‌پزشکي کرمان با اشاره اينکه متولدين 1378 و قبل از آن مي‌توانند براي تزريق واکسن در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند، ادامه داد: تأکيد ما بر اين است که گروه‌هاي سني فراخوان شده به هيچ عنوان بدون ثبت نام و دريافت نوبت به مراکز تزريق واکسن مراجعه نکنند.
وي با اشاره به آخرين آمار استان کرمان از وضعيت موارد مثبت بستري و مرگ و مير ناشي از کرونا، ابراز کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستري مثبت قطعي کرونا در بيمارستان‌هاي استان کرمان 629 مورد است.
شفيعي با بيان اينکه از اين تعداد 361 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي کرمان بستري هستند، افزود: 34 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان، 85 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي جيرفت، 49 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي بم و 100 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکي سيرجان تحت درمان قرار دارند.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي کرمان با اشاره به بستري 115 بيمار جديد قطعي کرونا در بيمارستان‌هاي استان کرمان، گفت: تعداد کل موارد بستري مثبت کرونا در استان از ابتداي شيوع کوويد 19، تاکنون به 38 هزار و 552 مورد رسيده است.
وي به فوت 17 بيمار کرونايي ديگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به چهار هزار و 584 نفر رسيده است.
شفيعي با بيان اينکه آمار واکسن تزريق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان يک ميليون و 44 هزار و 228 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزريق شده نوبت دوم کرونا در استان را 524 هزار و 181 مورد است.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar