ايسنا/ مدير حج و زيارت چهارمحال و بختياري سهميه ثبت‌نامي اربعين امسال را در استان، ۲۶۱ نفر اعلام کرد و گفت: به محض تکميل شدن تعداد سهميه مورد نياز استان، سامانه بسته خواهد شد، اگر افراد ويزا داشته باشند، مي‌توانند از ۲۸ شهريورماه در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

يوسف آقابزرگي، مدير حج و زيارت چهارمحال و بختياري در خصوص شرايط ثبت‌نام اربعين سال‌جاري، اظهار کرد: افراد متقاضي بايد حتما به سامانه سماح مراجعه کرده و در اين سايت ثبت‌نام خود را انجام دهند.
وي با بيان اينکه سفر به کربلا در سال‌جاري تاکنون به‌صورت هوايي اعلام شده است، افزود: تزريق دو دوز واکسن الزامي است و افراد بايد ۷۲ ساعت قبل از پرواز نيز تست pcr را انجام داده باشند، اگر شخصي واکسن خود را تزريق نکرده باشد، از ادامه روند ثبت‌نام و پرداخت هزينه جلوگيري به‌عمل خواهد آمد.
آقابزرگي با بيان اينکه تمامي هزينه‌هاي رفت و برگشت سفر براي اربعين بر عهده زائران است، ادامه داد: هزينه‌هايي مانند بيمه و هلال احمر به مبلغ ۶۵ هزار تومان است که هنگام ثبت‌نام در سامانه سماح از افراد کسر مي‌شود.
مدير حج و زيارت چهارمحال و بختياري خاطرنشان کرد: افراد اگر ويزا داشته باشند با مراجعه به مراکز هواپيمايي و براساس نرخ تعيين‌شده در اين مراکز، مي‌توانند اقدام به تهيه بليط هواپيما کنند، البته ويزاي اربعين نيز به‌صورت رايگان است.
وي سهميه ثبت‌نامي اربعين امسال را در چهارمحال و بختياري را ۲۶۱ نفر اعلام و بيان کرد: به محض تکميل شدن تعداد سهميه مورد نياز استان، سامانه بسته خواهد شد و اگر افراد ويزا داشته باشند مي‌توانند از ۲۸ شهريورماه در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.
آقابزرگي افزود: گذرنامه افراد حداقل بايد شش ماه اعتبار داشته باشد، لازم به يادآوري است که مرزهاي زميني به‌هيچ عنوان باز نيستند و زائران به مرزها مراجعه نکنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar