ايرنا/ پروژه خيري پَد و آشيانه بالگرد اورژانس هوايي چهارمحال و بختياري با هزينه‌کرد ۵۰۰ ميليون تومان روز شنبه با حضور امام جمعه شهرکرد و جمعي از مسوولان افتتاح شد.

حجت‌الاسلام محمدعلي نکونام، نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد در اين آيين با قدرداني از خدمات کادر بهداشت و درمان به ويژه در دوران شيوع کرونا، اظهار داشت: توزيع عادلانه امکانات و خدمات بهداشتي و درماني يکي از ضرورت‌ها در نظام اسلامي است و ضرورت دارد در اين حوزه با فراهم کردن امکانات بهداشتي براي مردم مناطق دور دست عدالت را برقرار کرد.
وي با بيان اينکه فعاليت در عرصه بهداشت و درمان يک اقدام خداپسندانه و انسان‌دوستانه است، افزود: بي‌شک فعالان اين عرصه نقش مهمي در نجات بشريت برعهده دارند.
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري اورژانس هوايي را از ضرورت‌هاي اين استان برشمرد و گفت: در راستاي استفاده بهينه از اورژانس هوايي در استان به ۵۲ پَد و آشيانه نياز است که  وزارتخانه بهداشت و درمان در اين خصوص بيش از پيش استان را ياري دهد.
نکونام همچنين از اقدامات خيرين سلامت در استان قدرداني کرد و گفت: در اين روز ۲ طرح مهم خيرساز در استان اجرا شد که يکي آغاز عمليات اجرايي اورژانس بود و ديگر افتتاح پَد و آشيانه بالگرد هوايي است.
رييس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني و بهداشتي چهارمحال و بختياري نيز در اين آيين با گراميداشت ياد و خاطره شهداي کشور به ويژه شهداي راه خدمت اظهار داشت: استقرار اورژانس هوايي در اين استان به واسطه اينکه از مناطق سخت‌گذر و کوهستاني است از ضرورت‌ها به شمار مي‌رود و لازم است با تخصيص امکانات و تجهيزات بيشتر به استان خدمت‌رساني در حوزه بهداشت و درمان را بيش از پيش پشتيباني کرد.
مجيد شيراني افزود: از چهار سال پيش اورژانس هوايي در استان مستقر شد اما پس از حادثه غم‌انگيز براي بالگرد اورژانس استان و شهادت ۲ تن از پرسنل اين نهاد، مدت‌ها از اين امکان محروم شديم تا پس از پيگيري‌هاي بسيار يک فروند بالگرد به استان اختصاص داده شد.
وي ادامه داد: آشيانه بالگرد مدتي در فرودگاه شهرکرد مستقر بود اما با مساعدت خيرين سلامت خانواده مرحوم رحمت‌الله توکلي زانياني، پَد و آشيانه بالگرد در منطقه رحمتيه و در محوطه دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد استقرار يافته است.
شيراني تصريح کرد: ضروري است در ساير نقاط استان نيز چنين امکاني ايجاد شود تا خدمات‌رساني در اورژانس هوايي استان در وضعيت بهتري قرار گيرد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات درماني و بهداشتي چهارمحال و بختياري از انجام ۶۰ ماموريت اورژانس هوايي در استان در سالجاري خبر داد و گفت: به سبب کوهستاني بودن منطقه تعداد ماموريت‌هاي اورژانس هوايي در استان بسيار است.
وي با بيان اينکه اين استان نيازمند اختصاص امکانات و تجهيزات بيشتري است، خاطر نشان کرد: استان در دوران شيوع کرونا اگر چه عملکرد قابل قبولي در حوزه بهداشت و درمان از خود نشان داد اما به شدت با کمبود امکانات و تجهيزات روبرو است و به ويژه در حوزه اورژانس و خدمات پيش‌بيمارستاني بايد امکانات بيشتري جذب کرد.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday