ايرنا/ امان از پيش‌بيني هواشناسان وقتي خبرهايشان خوش نيست و از تاخير بارش‌ها در پاييز کرمان حکايت دارد؛ پاييزي که خيلي‌ها آن را زمان تولد بهشت گردشگري ديار کريمان نام نهاده‌اند.

اگرچه اقليم متفاوت استان کرمان مناظر و ديدني‌هاي بديع و بکري را در هر زمان از سال به مخاطب عرضه مي کند؛ اما خيلي‌ها کرمان را بهشت گردشگري در فصل پاييز و زمستان مي دانند و سلطان فصل ها را خود کرماني‌ها فصل خاصي از سال مي دانند.
فصلي که روزهايش نه آنقدر گرم و شب هايش نه آنقدر سرد است و براي کويرنوردي در شهداد و گذران شب در کنار درياچه جوان کلوت ها بسيار ديدني خواهد بود؛ درياچه اي که هرچند اين روزها حال خوشي ندارد و اخيرا انتشار عکس هايي از حجم اندک آب آن، نگران کننده بوده است.
آنطور که مريم سلاجقه، کارشناس مرکز پيش بيني هواشناسي کرمان مي گويد بارش باران در پاييز کرمان با تاخير و از ماه پاياني آن آغاز خواهد شد و پاييز کم بارش پيش بيني شده است.
وي درباره وضعيت روزهاي آتي و پاياني شهريورماه نيز گفت: براساس پيش بيني ها از امروز بعدازظهر در قسمت هايي از جنوب و جنوب غربي استان شاهد افزايش ابر و بارش پراکنده به همراه افزايش وزش باد خواهيم بود.
سلاجقه با بيان اينکه در اين هفته دما به‌تدريج کاهش خواهد يافت و روند کاهشي خود را ادامه مي دهد، اعلام کرد: روز گذشته دماي هوا در خنک ترين نقطه استان در لاله زار و بردسير به هشت درجه رسيد و عنبرآباد در جنوب استان نيز دماي ۴۴ درجه اي را تجربه کرد؛ همچنين شهر کرمان دماي ۳۴ درجه داشت و اين وضعيت تا روزهاي آينده به همين روال ادامه پيدا مي کند.آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar