تسنيم/ نماينده مردم بروجرد و اشترينان در مجلس گفت: کارخانه شير خشک شهرستان بروجرد ظرف يک ماه آينده شروع به‌کار مي‌کند.

عباس گودرزي، نماينده مردم بروجرد و اشترينان در مجلس با بيان اينکه کارخانه شير خشک شهرستان بروجرد حلقه‌اي از زنجيره لبني محسوب مي‌شود اظهار داشت: اين کارخانه از مهمترين صنايعي است که از نظر توليد و اشتغال‌زايي توانسته جايگاه خوبي در بين ديگر صنايع داشته باشد و حلقه اصلي زنجيره توليد لبنيات به حساب مي‌آيد و حرف براي گفتن دارد.
وي با اشاره به اينکه پروژه مذکور در کمتر از دو ماه به 95 درصد پيشرفت فيزيکي رسيده است افزود: اين پروژه با وجود تمام موانعي که بر سر راه داشت از جمله منابع مالي و مشکلات متعدد ديگر، خوشبختانه پيشرفت قابل توجهي داشته است.
نماينده مردم بروجرد و اشترينان در مجلس شوراي اسلامي عنوان کرد: پيش‌بيني مي‌شود در نهايت تا ظرف يک ماه آينده و پايان مهرماه شاهد شروع به‌کار اين پروژه و استارت اوليه کارخانه باشيم. اين پروژه تاکنون با اعتباري بالغ بر 350 ميليارد تومان توانسته به پيشرفت خوبي براي توليد برسد.
وي با اشاره به حجم توليد در کارخانه شير خشک بروجرد خاطرنشان کرد: با  سياست‌گذاري‌هايي که شده، حدود 200 تن شير روزانه توليد داريم و اين ظرفيت توليد تنها مربوط به فاز اول کارخانه است.
گودرزي تاکيد کرد: بستر کار فراهم شده که در فازهاي بعدي بتوانيم چيزي معادل 1000 تن در روز توليد و قابليت افزايش داشته باشيم و با توجه به اينکه محصول اوليه شير خشک در همين مکان توليد مي‌شود بناست که با حمايت شستا، مجموعه مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي بتوانيم شاهد آغاز عمليات اجرايي حلقه‌هاي بعدي اين زنجيره و فرآوري‌هايي که از مواد اوليه شير خشک به دست مي‌آيد، باشيم.
وي افزود: نکته اساسي اين است که اين پروژه بعد از بيش از 30 سال راکد بودن و با وجود نيمه تمام بودن با همت وزارت کار و شرکت تامين اجتماعي  بازسازي شد و امروز شاهد هستيم که به معناي حقيقي کلمه اقتصاد مقاومتي تحقق پيدا کرده، چرا که معناي اقتصاد مقاومتي اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام است.
نماينده مردم بروجرد و اشترينان در مجلس شوراي اسلامي عنوان کرد: اميدواريم که با تکميل و بهره‌برداري از اين پروژه و اجراي پروژه‌ها و فازهاي مشابه شاهد برداشتن گام‌هاي موثري در حوزه توليد و اشتغال شهرستان بروجرد باشيم.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy