باشگاه خبرنگاران/ معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري همدان از بازگشايي مدارس اين استان در آغاز سال تحصيلي جديد در سوم مهر خبر داد.

مصطفي آزادبخت، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان اظهار کرد: مدارس استان در آغاز سال تحصيلي جديد سوم مهر همزمان با سراسر کشور و براساس شيوه نامه هاي ابلاغي با توجه به جمعيت دانش آموزي و حضوري بازگشايي مي‌شود.
او در شوراي آموزش و پرورش استان همدان افزود: آموزش‌ها در مدارس بايد به گونه‌اي اجرا شود که آموزش‌هاي حضوري و غيرحضوري مکمل يکديگر باشند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان اظهار کرد: دراين زمينه رسانه‌ها نقش موثري براي کاهش نگراني و دغدغه دانش آموزان و اولياي آن‌ها در راستاي حضور در مدارس دارند.
آزادبخت گفت: مدارس پس از  مدت طولاني تعطيلي، فعاليت خود را با آموزش‌هاي حضوري از سر مي‌گيرند که اين موضوع با همکاري رسانه ها، اوليا و دانش آموزان از سال تحصيلي جاري عملياتي مي‌شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان با اشاره به اينکه بيشتر خانواده‌ها از تعطيلي طولاني مدت مدارس ابراز نگراني مي‌کنند، افزود: بازگشايي مدارس و حضور دانش آموزان در کلاس درس خواسته جدي و مطالبه اصلي اوليا است که با فراهم شدن امکانات و زمينه‌هاي لازم، اين مهم از ابتداي سال تحصيلي جديد محقق مي‌شود.
آزادبخت بيان کرد: براي ما نقطه نظرات و دغدغه‌هاي اوليا بسيار مهم است و با اجراي دقيق مصوبات پروژه مهر، آموزش‌ها دوباره حضوري خواهد بود.
او با اشاره به اينکه با دستور وزير بهداشت افراد بالاي ۱۸ سال در استان همدان مي‌توانند واکسن کرونا دريافت کنند، افزود: ۲۵ مرکز جديد واکسيناسيون در استان همدان به مراکز فعال قبلي اضافه شده تا خانواده‌ها و اوليا دانش آموزان بدون کمترين دغدغه براي ثبت در سامانه و دريافت واکسن اقدام کنند.
او با بيان اينکه موتور محرکه اجراي مصوبه شوراي سواد آموزي، آموزش و پرورش است، اظهار کرد: خانواده دانش آموزان نيز با تزريق واکسن کرونا، چرخه آموزش را تکميل کنند، چراکه تزريق واکسن براي دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نيز از امروز در سطح استان همدان آغاز شده است. 

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today