ايرنا/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز با بيان اينکه تعداد نتايج مثبت آزمايش کرونا طي هفته قبل روزانه بيش از يک هزار مورد بود، گفت: اکنون از دو هزار آزمايشي که در استان انجام مي‌شود، نزديک به ۹۰۰ مورد مثبت است.

عباسعلي درستي، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز اظهار کرد: اگرچه از پيک پنجم کرونا در آذربايجان‌شرقي عبور کرديم؛ اما روند کاهشي ابتلا به کرونا در استان بسيار کند و شکننده است به طوري که در ۲۴ ساعت گذشته نزديک به ۳۰۰ بيمار کرونايي در بيمارستان‌هاي استان بستري شدند و تعداد فوتي‌ها فعلا کاهش ندارد. 
وي ادامه داد: اکنون يک هزار و ۸۳۵ بيمار کرونايي در بيمارستان‌هاي آذربايجان‌شرقي بستري هستند و از ۲۱ شهرستان استان وضعيت ۶ شهرستان تبريز، بناب، مراغه، ميانه، مرند و ملکان همچنان قرمز است.
به گفته معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز وضعيت شيوع کرونا در سه شهرستان خداآفرين، هوراند و چاراويماق زرد و بقيه شهرستان‌ها نارنجي است. 
درستي همچنين با اشاره به اينکه استان به لحاظ ابتلا به کرونا رتبه ۲۶ کشور را دارد، بيان کرد: آذربايجان‌شرقي در زمينه واکسيناسيون نيز با واکسينه کردن حدود ۶۱ درصد جمعيت بالاي ۱۸ سال در رتبه چهارم کشور قرار دارد. 
وي توصيه کرد: هنوز واکسيناسيون به سطحي نرسيده که به صورت کامل در جامعه مصونيت ايجاد کند و بر اين اساس مردم بايد در زمينه استفاده از ماسک و رعايت فاصله اجتماعي جدي باشند. 

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today