مهر/ معاون وزير و مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران گفت: خانه مرحوم سليم مؤذن‌زاده اردبيلي تملک و در اختيار شهرداري اردبيل قرار گرفت تا نسبت به تبديل آن به موزه و مکان فرهنگي اقدام کند.

مهدي عبوري، معاون وزير و مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران اظهار کرد: ما در يک سال اخير سعي کرديم سه مرحله سفر و بازديد از مناطق مختلف استان اردبيل را هدف‌گذاري کنيم تا پروژه‌هاي در حال اجرا در بخش بازآفريني شهري و سکونتگاه‌هاي غيررسمي مورد رصد و بررسي قرار گيرد.
وي به اجراي طرح‌هاي مختلف در مناطق حاشيه‌نشين شهر اردبيل به ويژه محلات ايران‌آباد، عدالت‌آباد، ملايوسف، ميراشرف و گلمغان اشاره کرد و گفت: ما سعي کرديم تمام تعهدات خود را به موقع عملياتي کرده و صادق‌الوعده باشيم.
معاون وزير و مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران تصريح کرد: در کوتاه‌ترين زمان پروژه‌هاي مصوب با همکاري مشترک شهرداري و ساير نهادها به انجام رسيده و امروز خوشحال هستيم که شهردار اردبيل از جنس راه و شهرسازي است که پيش از اين خود پيگير طرح‌هاي بازآفريني شهري و سکونتگاه‌هاي غيررسمي بوده است.
عبوري با قدرداني از پيگيري‌هاي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل و تلاش‌هاي مؤثر و پيگيرانه مديرکل راه و شهرسازي در عملياتي کردن طرح‌هاي مختلف به ويژه بازگشايي محوطه شهيدگاه افزود: در اين منطقه چندين باب منزل و مغازه تاکنون تملک و بازگشايي شده و همچنان اين منطقه نيازمند بازگشايي و طراحي مناسب‌تر است تا نظر مساعد نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل تأمين شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان کرد: از سمت کتابفروشي واقع در اين ميدان و همچنين اطراف بقعه شيخ صفي‌الدين سعي و تلاشمان بر اين است تا بازگشايي‌ها را انجام دهيم که در اين زمينه پنج ميليارد تومان اعتبار به عنوان منابع اوليه در روزهاي آينده به راه و شهرسازي استان تزريق شده و مرحله به مرحله کار را در اين بخش به پيش خواهيم برد.
عبوري اضافه کرد: در کنار اين پروژه سعي کرديم تا تملک خانه مرحوم مؤذن‌زاده را نيز به سرعت به پيش ببريم که با تملک کامل و صد درصدي اين خانه در اختيار شهرداري قرار گرفت تا نسبت به تبديل آنجا به موزه يا مکان فرهنگي مناسب اقدام کند.
وي بيان کرد: در چند محله شهر اردبيل به عنوان محلات محروم ساخت کتابخانه، فرهنگسرا، پارک، سالن ورزشي و توسعه فضاي سبز در دستور کار بوده که بخشي از اين طرح‌ها در محلات ايران‌آباد، عدالت‌آباد، ملايوسف و… به سرانجام رسيده و ساير پروژه‌ها نيز در حال انجام است.
عبوري در مورد آسفالت کوچه‌ها و معابر اين خيابان‌ها و مناطق حاشيه شهر و محلات هدف به ويژه بافت‌هاي فرسوده ادامه داد: حواله قير رايگان تا ۱۰ روز آينده صادر خواهد شد تا شهرداري کار آسفالت و بهسازي اين معابر را به سرانجام برساند.
وي در ادامه سخنان خود اظهار کرد: با پيگيري‌هاي وزير راه و شهرسازي قرار شده به شکل حواله خريد قير استان‌ها از کارخانه‌هاي قير، تأمين قير مورد نياز را انجام داده و عمليات آسفالت‌ريزي را نيز به خوبي به انجام برسانند.
معاون وزير و مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران تصريح کرد: ما به تعهدات قبلي خود به شکل صد درصد عمل کرديم و هيچ نگراني از بابت انجام تعهدات جديد در موعد مقرر وجود ندارد و قطعاً سعي و تلاشمان بر اين خواهد بود تا با همراهي شهرداري و ساير نهادها طرح‌هاي مصوب را در حوزه بازآفريني شهري به سرانجام رسانده و اهداف توسعه‌اي را در اين بخش به خوبي محقق کنيم.

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today