ايرنا/ فرماندار گچساران گفت: از ابتداي انتشار ويروس کرونا تاکنون بيش از ۱۵ هزارو ۴۱۰ نفر از مبتلايان به ويروس کرونا در اين شهرستان بهبود يافته اند.

عليرضا اتابک، فرماندار گچساران اظهار کرد: ۵۲ هزارو ۶۸۶ مورد تست کرونا از ابتداي انتشار ويروس کرونا تاکنون در اين شهرستان از افراد  با علائم مشکوک گرفته شده است.
وي بيان کرد: ۱۶ هزار و ۱۳۷ نفر از مجموع نمونه گيري‌هاي انجام شده از ابتداي انتشار ويروس کرونا تاکنون مثبت بوده است.
اتابک با بيان اينکه ۲۱۲ نفر در اين شهرستان بر اثر ويروس کرونا  جان باخته اند افزود: هم اکنون ۳۳ بيمار کرونايي در بيمارستان هاي اين شهرستان بستري هستند.
فرماندار گچساران افزود: در حال حاضر به غير از مبتلايان بستري در بيمارستان‌ها، ۵۱۶ نفر هم در قرنطينه خانگي هستند.
وي با بيان اينکه تزريق واکسن کرونا براي جلوگيري از مرگ و مير است گفت: با رعايت پروتکل بهداشتي و بهداشت فردي مي توان از ابتلا به ويروس کرونا جلوگيري کرد.
اتابک اظهار کرد: ارايه خدمات عمومي در اين شهرستان از جمله خدمات رساني در دستگاه هاي اجرايي و بانک ها منوط به داشتن کارت واکسن کرونا  خواهد بود.
فرماندار گچساران با بيان اينکه شهرستان گچساران از نظر شيوع کرونا در وضعيت نارنجي قرار گرفت افزود: دستگاه هاي اجرايي و اصناف از  ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداري کنند.
وي گفت: در هنگام بازگشايي مدارس و دانشگاه ها سلامت دانش آموزان و دانشجويان  مقدم باشد.
اتابک تصريح کرد: اين شهرستان از ديگر شهرستان هاي استان به دليل ترانزيتي بودن و وجود شرکت هاي بزرک از جمله نفت، پتروشيمي و سد چم شير و تردد نيروهاي در آنها، آسيب پذيرتر مي باشد.
فرماندار گچساران با اشاره به آغاز واکسيناسيون فرهنگيان گچساران همزمان با سراسر کشور از مرداد ماه امسال گفت: بر اساس آخرين آمار تا روز گذشته، بيش از ۹۵ درصد فرهنگيان شهرستان دز اول واکسن را دريافت کرده اند.
وي گفت: افرادي به دليل بي توجهي و شرکت در مراسمات عزا و دورهمي هاي خانوادگي و... دچار بيماري شده بودند ستاد کرونا را مقصر جلوه مي دهد که جاي سوال است.
اتابک ابراز کرد: ويروس کرونا تاکنون تمام فعاليت‌هاي اجتماعي و اقتصادي اين شهرستان را تحت‌تاثير مستقيم قرار داده است.
فرماندار گچساران تصريح کرد: با همکاري شبکه بهداشت و درمان، ناحيه مقاومت بسيج و جمعيت هلال احمر عمليات واکسيناسيون به خوبي در شهرستان در حال انجام است که از تلاش کارکنان اين دستگاه‌ها قدرداني مي‌شود.
وي اظهار کرد: محدوديت سني تزريق واکسن کرونا در اين شهرستان برداشته شد و تمامي افراد بالاي ۱۸ سال عليه ويروس کرونا واکسينه مي‌شوند.
اتابک گفت: هم اکنون واکسن کافي در اختيار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته و مشکلي در زمينه کمبود واکسن در سطح گچساران وجود ندارد.
فرماندار گچساران افزود: تزريق واکسن، رعايت پروتکل هاي بهداشتي به ويژه استفاده از ماسک و فاصله گذاري اجتماعي تنها راه شکست ويروس کرونا است بر اين اساس از تمام شهروندان درخواست مي شود در اين زمينه همکاري کنند.
وي ادامه داد: کارمندان ادارات و دستگاه هاي اجرايي ملزم به واکسن زدن هستند و حتماً بايد کارت واکسيناسيون کرونا داشته باشند.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today