باشگاه خبرنگاران/ تفاهم‌نامه پنج جانبه‌ای بین بنیاد هاسب، اداره شیلات استان سیستان و بلوچستان، نیروی زمینی سپاه پاسداران(نزسا)، جهاد کشاورزی استان و استانداری سیستان و بلوچستان منعقد شد.

طی برنامه ریزی گسترده‌ای که توسط کارشناسان شیلات آب‌های داخلی استان در زمینه توان سنجی و پیاده سازی پروژه‌های احداث استخر‌های پرورشی به منظور تولید و پرورش انواع ماهی در روستا‌های استان صورت گرفته بود و جلسات کارشناسی و توجیهی طرح بین هاسب و دیگر ادارات یاد شده، بالاخره در تاریخ ٢٧ شهریور۱۴۰۰ تفاهم نامه امضا  شد.
در این تفاهم نامه که مقدمات آن از مهرماه سال گذشته فراهم شده بود، قرار بر ساخت، و فعال سازی و بهره برداری از ٩۶ باب استخر پرورش ماهی در روستا‌های سیستان و بلوچستان شده است و هر طرف قرار داد ملزم به انجام یا سرمایه گزاری در قسمتی از این پروژه خواهند بود. تابحال مجموعا ۵٠ درصد از اقدامات اجرایی این پروژه محقق شده و محور تعهد بنیاد هاسب جذب سرمایه از خیرین برای تهیه پمپ هواده در این استخر‌ها است.
قرارگاه قدس نزسا متعهد به ساخت استخرها، و اداره کل شیلات(آب‌های داخلی) استان نیز متعهد به ارائه لیست متقاضیان واجد شرایط، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای متقاضیان، تامین بچه ماهی و ارائه خدمات تخصصی و نظارت کارشناسان متخصص بر فرآیند آبزی‌پروری خواهد بود.
نظارت و هماهنگی در روند اجرا و رفع اختلافات و موانع نیز جزو تعهدات استانداری و سازمان جهاد کشاورزی خواهد بود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today