فارس/ فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت گفت: فردی که در این شهرستان اقدام به تیراندازی، نزاع و درگیری و ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان کرده بود، توسط ماموران پلیس امنیت عمومی دستگیر شد.

رضا محمدرضایی، فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت اظهار کرد: در پی وقوع چند مورد نزاع و درگیری، تیراندازی ایذای منجر به خسارت و ایجاد رعب و وحشت برای شهرودان توسط فردی مسلح، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به مشخص‌بودن هویت متهم، ماموران با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مخفیگاه متهم را شناسایی و وی را در یک عملیات غافلگیرانه با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در بررسی سوابق این متهم مشخص شد وی سوابق جرائمی از جمله سرقت، تخریب اموال خصوصی، درگیری با شهروندان، ایجاد رعب و وحشت و تیراندازی ایذایی منجر به خسارت را در پرونده خود دارد و به همین سبب نیز تاکنون متواری بوده است.
فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه دستگیری این فرد رضایتمندی مردم را به دنبال داشت، خاطرنشان کرد: پلیس با تمام توان در راستای تامین نظم و امنیت و ارتقای احساس امنیت شهروندان تلاش می کند و اجازه جولان به افراد هنجارشکن و قانون گریز را نخواهد داد.
فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت همچنین از افزایش ۳۵ درصدی کشف انواع سرقت و ۴۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: طی این مدت با به‌کارگیری توان اطلاعاتی و عملیاتی واحدهای تابعه و اشرافیت اطلاعاتی بر سارقان و مالخران در مجموع ۹۰۴ سارق شناسایی و ضمن دستگیری آنان یک هزار و ۳۱۰ فقره سرقت کشف شد که در این زمینه نسبت به سال قبل شاهد افزایش ۳۵ درصدی کشف انواع سرقت در شهرستان بودیم.
این مقام انتظامی در ادامه مواد مخدر را زمینه ساز و ریشه جرایم بسیاری برشمرد و گفت: برخورد و مقابله با سوداگران مرگ و فروشندگان مواد مخدر یکی از مطالبات مردم از پلیس است که در این راستا ۶ تن و ۲۹۶ کیلوگرم مواد مخدر در سال جاری کشف شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۴۸ درصدی داشته است.
وی عنوان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۱۲ خرده‌ فروش مواد مخدر و ۱۲۴ قاچاقچی دستگیر شدند که علاوه بر این افزایش قابل توجه کشفیات سوخت قاچاق را نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته ایم.
فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت اشاره ای هم به تصادفات فوتی و جرحی درون شهری کرد و افزود: خوشبختانه با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط همشهریان در زمینه تصادفات جرحی ۱۴ درصد و تصادفات فوتی هم ۶۷ درصد کاهش سوانح داشته ایم که امیدواریم شهروندان نیز با توجه جدی تر به نکات ایمنی و خودمراقبتی در همه زمینه ها ما را در پیشگیری از جرایم یاری کنند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar