هه وال موکریان/ رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: با پیگیری اعضای شعبه 19 شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارومیه با جلب رضایت اولیای دم مقتول پرونده قصاص نفس مددجوی زندانی پس از 9 سال به صلح و سازش انجامید.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اعلام این خبر اظهار کرد: طی 6 ماهه نخست سال جاری تعداد 12 فقره پرونده قتل عمد با وساطت و میانجیگری اعضای شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان‌های استان منجر به جلب رضایت از اولیای دم مقتولین و بازگشت محکومین به قصاص به کانون خانواده شده است و تعداد قابل توجهی پرونده نیز در حال توافق است. 
وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های بی شائبه همکاران قضایی، مددکاران، اعضای شورای حل اختلاف و همیاران صلح ستاد صبر استان و ریش سفیدان محلی، گفت: مشارکت و ورود ائمه محترم جمعه و جماعات، ریش سفیدان محلی و خیرین در تسهیل نمودن امر اخذ رضایت از اولیای دم بسیار مؤثر و سازنده است.
عتباتی افزود: با وجود ظرفیت های فراوانی که این استان در زمینه صلح و سازش دارد و با‌ لحاظ روحیه گذشت و مصالحه مردم ولایی و شهید پرور این استان و اشاعه فرهنگ صلح و سازش در بین این مردم به عنوان امری پسندیده و مورد قبول انتظار داریم با همت اعضای شوراهای حل اختلاف و هسته های جهادی بخشایش این روند اصلاحی در سال جاری بیش از پیش گسترس یابد.
رئیس شورای قضایی استان با اشاره به فعالیت تعداد 11 شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان در استان، بیان کرد: 130 نفر از همیاران صلح که از روحانیون، بزرگان طوایف، معتمدین و خیرین استان هستند در هسته های جهادی بخشایش حوزه های قضایی استان سازماندهی شده و به کمک شوراهای حل اختلاف استان شتافته اند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today