صدا و سیما/ فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف ۶ فروند شناور حامل ۳۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کالای قاچاق در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

یدالله شرفی، فرمانده مرزبانی استان بوشهر با اشاره به شناسایی محموله قاچاق کالا در نوار ساحلی استان بوشهر، اظهار کرد: مرزبانان استان در عملیات‌های گوناگون در هفته گذشته با شناسایی ۶ شناور حامل کالا‌های بدون اسناد معتبر قانونی، ۳۳ هزار تن انواع کالای قاچاق شامل لوازم آرایشی و بهداشتی، ۲۲ هزار عدد لوازم جانبی موبایل، ۶۳ دستگاه لب‌تاب، ۱۲ هزار ثوب پوشاک، ۴۱ دستگاه دوربین مدار بسته و صد‌ها قلم کالای دیگر از جمله لوازم منزل کشف و ضبط شد.
وی ارزش محموله‌های قاچاق کشف شده را ۳۳.۳ میلیارد تومان دانست و ادامه داد: در همین زمینه هشت متهم دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.
فرمانده مرزبانی استان بوشهر همچنین از کشف مقادیری مواد مخدر از قاچاقچیان خبر داد و گفت: یک فروند قایق با موتور ۳۵۰ اسب بخار متعلق به قاچاقچیان مواد مخدر همراه با یک قبضه اسلحه کلاشینکف، دو کیلوگرم مواد مخدر و ۱۰۰ لیتر بنزین که قاچاقچیان در سواحل کنگان رها کرده بودند، کشف و ضبط شد.
شرفی با تاکید بر مبارزه به قاچاق کالا، بیان کرد: قاچاقچیان و مخلان اقتصادی در استان بوشهر از امنیت برخوردار نیستند و با اشراف اطلاعاتی و رصد لحظه به لحظه نوار مرزی ساحلی، با هرگونه اقدامات سودجویانه و غیرمجاز به‌صورت قاطع و قانونی برخورد می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar