ایرنا/ فرماندار ویژه خرمشهر گفت: صدها نفر از زائران ایرانی که برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی عازم مرز بین‌المللی شلمچه بودند برگردانده شدند.

محمد حیدری، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بیان کرد: در ۲ روز گذشته چند صد زایر حسینی قصد ورود به مرز شلمچه را داشتند که در بین راه برگردانده شدند.
وی افزود: زائران باید این امر را بپذیرند که عزیمت از طریق مرزهای زمینی امکان‌پذیر نیست و به نظر می‌رسد عراق امسال تصمیمی غیر از حضور سهمیه‌ای زایران از طریق هوایی، برای شرکت در راهپیمایی اربعین ندارد.
حیدری گفت: عراق موافقت کرده ۶۰ هزار زائر ایرانی فقط از طریق مرز هوایی به عتبات عالیات مشرف شوند و مرزهای زمینی بسته است هیچ زائری حق مراجعه به مرز را ندارد.
وی با تاکید بر اینکه ورود به مرز شلمچه ممنوع است افزود: در صورتی که زائران به صورت فردی و یا گروهی قصد ورود به مرز را داشته باشند ماموران انتظامی آنها را عودت خواهند داد.
فرماندار خرمشهر ادامه داد: چنانچه کسی به صورت غیرقانونی از سایر نقاط کور مرزی اقدام به خروج از کشور کند و توسط ماموران عراقی دستگیر شود مجازات سختی خواهند داشت.
حیدری گفت: از همه عاشقان حسینی تقاضا می‌کنیم برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، به هیچ وجه به مرزهای زمینی از جمله مرز شلمچه مراجعه نکنند.
برابر قوانین عراق ورود غیرقانونی به این کشور تا سه سال زندانی دارد.
کشور عراق برای اربعین امسال با ورود هوایی ۶۰ هزار زایر ایرانی با شرایط خاص موافقت کرده است.
بر اساس تقویم رسمی کشور پنجم مهر اربعین حسینی در ایران است.
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today