ایرنا/ سومین دوره مسابقه‌های صعود و فرود از برج با طناب میان دستگاه های امدادی استان گیلان امروز دوشنبه در ایستگاه شماره سه آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت برگزار شد.

شهرام مومنی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در حاشیه برگزاری این رقابت ها اظهار کرد: این مسابقه از سوی سازمان آتش نشانی رشت با مشارکت هلال احمر، یگان ویژه و هیات کوهنوردی گیلان برگزار شد.
شهرام مومنی افزود: به نمایش گذاشتن توانمندی نیروهای امدادی، و ارزیابی میزان آمادگی آنان برای امداد و نجات در ساختمان های بلند، شناسایی نقاط قوت و ضعف تیم ها، تلاش برای رفع ضعف ها و ایجاد تحرک و پویایی بین نیروهای امدادی از جمله اهداف برگزاری این دوره از مسابقه ها است.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه برگزاری مسابقه های صعود و فرود از برج با طناب به تجهیزات و امکاناتی مناسب نیاز دارد در این رقابت ها تجهیزات تیم ها نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه ۱۳ تیم در این مسابقه با هم رقابت کردند، اضافه کرد: در پایان این رقابت ها تیم های الف و ب آتش نشانی رشت به ترتیب اول و دوم شدند، تیم جمعیت هلال احمر عنوان سوم را کسب کرد و یگان ویژه چهارم شد.
نزدیک به ۴۰۰ نیرو در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت فعالیت دارند که از این تعداد ۳۶۰ نیرو عملیاتی هستند.
شهر رشت با جمعیت ثابت ۷۰۰ هزار نفر و شناور یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دارای ۱۴ ایستگاه آتش‌نشانی است.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today