مهر/ مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آمار قابل توجه زندانیان نفقه و مهریه خبر داد و گفت: همواره یک سوم از زندانیان جرائم مالی غیرعمد را زندانیان نفقه و مهریه تشکیل می‌دهد.

سیدمسعود عظیمی، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۷ مددجوی جرائم غیرعمد مالی از زندانهای استان آزاد شدند.
وی بیان کرد: مبلغ کل بدهی این مددجویان ۴۰۲ میلیارد و ۵۹۷ میلیون ریال بود که ۳۲۶ میلیارد و ۹۳۴ میلیون ریال از این مبلغ، توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان گذشت رضایتمندانه اخذ شده و با پرداخت مبلغ ۷۵ میلیارد و ۶۶۳ میلیون ریال، زمینه آزادی این ۸۷ مددجو از زندان‌های استان فراهم شد.
عظیمی با تشریح نوع محکومیت مددجویان آزاد شده گفت: از ۸۷ مددجوی آزاد شده، ۵۷ مددجو محکوم مالی، ۱۲ مددجو محکوم نفقه، ۱۱ مددجو محکوم پرداخت مهریه، پنج مددجو محکوم پرداخت دیه حادثه کار و دو مددجو محکوم پرداخت دیه تصادفات رانندگی بودند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد ضمن تقدیر ویژه از کمیته صلح و سازش ستاد استان گفت: بیش از ۳۵ درصد از مبلغ کل بدهی های مددجویان از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شده و ۱۶ نفر از مددجویان آزادشده تنها با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین و بدون پرداخت کمک از زندانهای استان آزاد شدند که این خود گواه تلاش پرسنل این ستاد مردمی است.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today