باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز بهداشت استان همدان گفت: در حال حاضر ملایر، فامنین، اسدآباد و تویسرکان در وضعیت نارنجی نارنجی هستند.

محمد خزایی، رئیس مرکز بهداشت استان همدان با اشاره به اینکه ۴ شهرستان در استان در وضعیت نارنجی قرار دارند، اظهار کرد: سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز هستند و بر اساس موارد بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا پنجشنبه یا جمعه رنگ بندی‌ها توسط وازرت بهداشت اعلام می‌شود.
او در ادامه بیان کرد: امیدوارم با پرهیز از هرگونه تجمع و دورهمی‌های خانوادگی از تکرار تجربه‌های تلخ گذشته جلوگیری کنیم.
رئیس مرکز بهداشت استان همدان تصریح کرد:به منظور کنترل شرایط و کمک به بهبود شرایط محدودیت سنی برای واکسیناسیون مردم همدان برداشته و همه افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند با مراجعه به سامانه واکسن ثبت نام خود را انجام دهند.
خزایی ادامه داد: با توجه به اینکه روند واکسیناسیون در استان همدان شتاب بیشتری گرفته است در روز‌های آینده به منظور پیشگیری از ازدحام جمعیت در مراکز واکسیناسیون پایگاه‌های شبانه روزی فعال می‌کنیم.
او با اشاره به وضعیت نارنجی در ۴ شهرستان ملایر، فامنین، اسدآباد و تویسرکان اضافه کرد: هرگونه بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی و حضور در تجمعات امکان بازگشت به وضعیت قرمز را ایجاد می‌کند.
رئیس مرکز بهداشت استان همدان تأکید کرد: هرگونه عادی انگاری شرایط و شرکت در تجمع‌ها خطر ابتلا به ویروس کشنده کرونا را تشدید می‌کند.
خزایی با بیان به اینکه در شرایط کنونی باید هرگونه علائم شبیه سرماخوردگی کرونا تلقی شود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود گفت: اگر شهروندان کوچک‌ترین علائم سرماخوردگی را داشته باشند باید از زدن واکسن خوداری کنند.
رئیس مرکز بهداشت استان همدان یادآور شد: برخی بیماران کرونا بدون علائم هستند و قادرند از راه سرفه، عطسه، رو بوسی، و حتی حرف زدن از فاصله کمتر از یک متر بیماری را به اطرافیانشان منتقل کنند.
خزایی اضافه کرد: بیش از ۴۵ درصد جمعیت شهری همدان یک دز از واکسن کرونا را دریافت کردند، ولی تزریق واکسن به معنای عدم ابتلا به بیماری نیست و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در افراد واکسینه شده ضروری است.
رئیس مرکز بهداشت استان همدان گفت: گسترش واکسیناسیون بر کاهش آمار مرگ و میر و بستری مبتلا موثر است، اما افراد دو هفته پس از دریافت دز دوم واکسن به ایمنی می‌رسند.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today